۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

آیا دیروز ساتوشی ناکاموتو بیت کوین های خود را معامله کرده است؟ خیر، اما کریگ رایت دست خودش را رو کرد.

روز سه شنبه یک حساب توییتری اعلام کرد یک معامله بیت کوین از طریق کیف پول دیجیتال ناشناسی انجام شده است که احتمالاً این کیف پول ناشناس به ساتوشی ناکاموتو تعلق دارد. ساتوشی ناکاموتو خالق بیت کوین است.

این معامله بیت کوین توسط کیف پولی انجام شده است که احتمال می رود سکه های ذخیره شده در آن در نخستین ماه معرفی بیت کوین استخراج شده باشد. در ماه اول گفته می شود تنها سه نفر از چگونگی استخراج بیت کوین مطلع بودند که یکی از آنها ساتوشی ناکاموتو است. با این حال هیچ مدرکی وجود ندارد که این ادعا را ثابت کند.

الگوهای پاتوشی

معمولا تیم های مهندسی و تخصصی الگوهای بلاک هایی که مشخصاً احتمال می رود توسط ساتوشی ناکاموتو استخراج شده باشد را مورد تحلیل و بررسی قرار می دهند. به این الگوها اصطلاحاً الگوهای “پاتوشی” گفته می شود. مطابق همین تحلیل ها احتمال می رود که معاملات صورت گرفته از طریق این کیف پول ناشناخته توسط ساتوشی ناکاموتو انجام شده باشد.

کریگ رایت

کریگ رایت یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین

کریگ رایت که یک چهره جنجالی در عرصه بیت کوین است انتقال ۴۰ سکه بیت کوین از کیف پولی که احتمال می رود از خالق بیت کوین باشد را رد کرد. آدرس کیف پول ناشناس در میان ۱۶ هزار کیف پولی که تحت اختیار کریگ رایت قرار دارد، لیست شده است. اگرچه کریگ رایت آدرس ۱۶ هزار کیف پول خود را در یک مدرک دادگاهی ثبت کرده است اما ادعا می کند که دسترسی به کلید خصوصی آنها ندارد.

اگر کریگ رایت این تعداد سکه بیت کوین را معامله کرده بود و در رسانه ها این ادعا را مطرح می کرد که او چنین معامله ای انجام نداده است، یقیناً پیامدهای قانونی بسیاری متوجه او می شد. اما با این اوصاف همینکه رایت این ادعا را رد می کند نشان می دهد که  کریگ رایت ساتوشی ناکاموتو نیست (بیشتر بخوانید ). بنابراین آقای کریگ رایت اطلاعات غلطی در اختیار دادگاه قرار داده است.

شاید هدف اصلی ساتوشی ناکاموتو از این معامله این بوده است تا دست کریگ رایت را یک بار و برای همیشه رو کند و نشان بدهد کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتوی واقعی نیست.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید