۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

اتریوم نزدیک سقف قیمت تاریخی

بهای اتریوم از ۱۲۰۰ دلار فراتر رفته و اکنون ارزش بازاری آن ۱۳۵ میلیارد دلار است

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، طبق اطلاعات وب سایت CompaniesMarketCap.com  افزایش ۱۳ درصدی قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته سبب شده برای نخستین بار در فهرست ۱۰۰ دارایی برتر قرار گیرد.

اتریوم  روز گذشته از ۱۲ دارایی دیگر جلو زد و اکنون در رده ۸۸ این فهرست قرار است.

ارزش اتریوم  فقط در ۲۰۲۱ میلادی ۶۲ درصد رشد کرد و روز گذشته برای نخستین بار از ژانویه ۲۰۱۸ میلادی تاکنون، از مرز ۱۲۰۰ دلار گذشت.  افزایش قیمت فعلی نشان دهنده ۵۳ میلیارد دلار در رشد سرمایه بازار اتریوم است. چنین رشدی برای پیش گرفتی این دارایی از برخی شرکت های بزرگ مانند ولز فارگو، آسترازنکا، فیلیپ موریس، مورگان استنلی و سیتی گروپ کافی است.

اگرچه برای قضاوت در مورد پایایی این رشد هنوز زود است.

ارزش بازاری اتریوم به ۱۳۵ میلیارد دلار رسید

این در حالی است که روز گذشته خوش بینی درباره اتریوم در بازار افزایش یافت. این دومین رمزارزبزرگی است که طی ۳ سال اخیر ارزش آن از ۱۲۰۰ دلار بالاتر رفت. تاثیر چند عامل در بازار از جمله رشد بیت کوین، انتظار برای قراردادهای آتی اتریوم و رشد بخشDeFi به افزایش قیمت اتریوم منجر شده است.

به طور دقیق تر ارزش اتریوم  در «بیت استمپ» به ۱۲۲۳.۸۴ دلار رسید که بالاترین قیمت آن از ابتدای ژانویه ۲۰۱۸ است.

بهای این ارز نسبت به هفته گذشته ۶۲ درصد رشد کرده و ارزش بازاری آن به ۱۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

با وضعیت کنونی باید دید طی چند روز آینده اتریوم می تواند سقف پیشین خود در ۱۴۳۲.۸۸ دلاررا پشت سر بگذارد یا در برخورد به این مقاومت جدی واکنش منفی می دهد؟

قراردادهای آتی اتریوم در راهند

این درحالی است که شرکت CME نیز با توجه به افزایش رغبت شرکت ها به اتریوم اعلام کرد ماه آینده قراردادهای آتی آن را ارائه می کند.

طبق اطلاعات موجود، از ۸ فوریه به بعد دست اندرکاران این بازار می توانند در صرافی های قانونی این محصول را بخرند. محصول  جدید CF Ether Refrence Rate نام دارد وبه زعم برخی کاربران، دارایی دیجیتال کارآمدتری برای تریدرها به حساب می آید.

عصر DeFi هنوز ادامه دارد

هرچند به نظر می رسد جنون DeFi پس از رسیدن به نقطه اوج در تابستان گذشته آرام شده ، اما  این اکوسیستم در بازاری وسیع تر در حال رشد است. از روز گذشته تمام سکه های مهم بسترDeFi رشدی ۲ رقمی طی هفته گذشته را ثبت کرده اند.

از آنجا که بسیاری از پروژه های DeFi روی اتریوم بنا شده اند، یکی از دلایل افزایش قیمت آن را می توان تاثیر همین موضوع دانست.

با این حال کارشناسان بر این باورند که با شدت گرفتن موج صعودی کوتاه مدت و نزدیک شدن به سقف قیمتی تاریخی، اگرچه عطش خرید مبتدی ها به طمع عبور از سقف بیشتر می شود، اما حرفه ای های بازار این موقعیت ها را چندان برای خرید و سرمایه گذاری سنگین جذاب نمی دانند. چرا که درنزدیکی مقاومت ها احتمال سنگین شدن فشار عرضه ها بر تقاضا پیشی می گیرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید