امروز (چهارشنبه 18 تیرماه) صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا را به قیمت 22 هزار می‌خرند و معادل 22 هزار و 200 تومان می‌فروشند که این نرخ ها نسبت به دیروز دو درصد افزایش یافته است.
بازار طلا و سکه بعد از ثبات و کاهش قیمت نسبی طی روزهای گذشته دوباره روند صعودی به خود گرفت. سکه طرح جدید با پنج درصد افزایش قیمت نسبت به دیروز 10 میلیون 600 هزار تومان معامله شد.
بیشتر شاخص‌های بورسی مهم جهانی قرمزپوش شدند. دولت آمریکا جزئیات اعتبارات تخصیص یافته ۶۶۰ میلیارد دلاری به کسب و کارهای کوچک را در هفته های اخیر منتشر کرد.
جام ساز: هیچ کنترلی در بازار ارز وجود ندارد و از سوی دیگر دولت با اتخاذ برخی تصمیمات باعث افزایش حجم نقدینگی در کشور و بروز چنین نوساناتی شده که حاصلی جز کوچکتر شدن سفره و سبد معیشتی مردم ندارد.
محمد قلی یوسفی گفت: دولت با سیاست های مداخله جویانه خود و اتخاذ تصمیمات نادرست باعث نوسانات اقتصادی و آشفتگی در بازار شده است و مردمی که به دنبال خرید دلار و سکه هستند هیچ تقصیری ندارند.
کاهش جزئی قیمت دلار و یورو در معاملات امروز
بازار طلا و سکه بعد از افزایش قیمت عجیب و قریبی که طی هفته گذشته و شنبه هفته جاری تجربه کرد با کاهش قیمت رو به رو شد اما سکه طرح جدید بدون تغییر قیمت نسبت به دیروز 10 میلیون 200 هزار تومان معامله شد.
مهدی خندان پژوهشگر اقتصادی در یادداشتی اختصاصی که در اختیار این رسانه قرار داده به بررسی شوک‌های بزرگ ارزی در چهار دهه اخیر پرداخته و راهکاری برای برون رفت از وضعیت موجود ارائه داده است.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر سود سهام، مالیات بر سود سپرده‌های بانکی و دیگر پایه‌های مالیاتی که در دنیا وجود دارد فعلاً در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس نیست بلکه تمرکز اصلی کمیسیون بر بحث مالیات بر املاک و مستغلات است.
مهدی پازوکی در گفت‌وگو با سکه‌نیوز اظهار کرد: به نظر من اقتصاد ایران با مشکلات سیاسی روبرو شده است و در گرو چنین مسائلی قرار دارد و نمی‌توان مشکلات آن را در سکه و ارز خلاصه کرد.
علی قنبری عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: نوسانات و افزایش قیمت در بازار سکه و ارز غیر منطقی و بدون هیچگونه پشتوانه علمی صورت می‌گیرد که حاصل هیجانات ایجاد شده در بازار است و مسئولان دولت و بانک مرکزی باید سیاست‌های درست و علمی اتخاذ کنند که ثبات و آرامش را به بازار بازگرداند.
هر عدد سکه طرح قدیم 9 میلیون و 500 هزار تومان و هر عدد سکه طرح جدید 10 میلیون و 400 هزار تومان معامله شده که نسبت به قیمت‌ دیروز به ترتیب یک و چهار درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.
طی 24 ساعت گذشته در بازار ارز، قیمت دلار و یورو هم مانند طلا و سکه با افزایش نرخ مواجه شد و در این میان هر دلار آمریکا 21 هزار و 650 تومان فروخته شد و نرخ فروش یورو هم روی 24 هزار تومان ایستاد که هر کدام به ترتیب چهار و سه درصد افزایش قیمت را تجربه کردند.
تیمور رحمانی عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در یادداشتی به تشریح وضعیت فعلی کشور در حوزه های کسری بودجه، رشد پایه پولی و نقدینگی و جهش قیمت‌ها پرداخت.
انک مرکزی امروز (یکشنبه) ‌نرخ رسمی ۴۷ ارز را اعلام کرد که به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی نرخ‌ها در مقایسه با روز گذشته ثابت ماند.

داغ ترین‌ها

محبوب‌ترین ها

منتخب سردبیر

کمپانی تارگت در حوزه بلاک چین

فعالیت کمپانی تارگت (Target)، یکی از بزرگترین کمپانی­ های مطرح بین ­المللی در زمینه خرده­ فروشی در حوزه بلاک­ چین است.

تحلیل تکنیکال مفصل، تحرکات قیمت آموزش Trading |فصل 11

در رابطه با تحلیل نمودار، تبادل کنندگان حرفه ای به طور کلی دو رویکرد را پیش می گیرند. یکی تبادل با توجه به تحرکات قیمت می باشد و دیگری تبادل با استفاده از اندیکاتورها است.تفاوت این دو رویکرد در ابزارهایی است که در تحلیل نمودار به کار بسته می شوند و تبادل کنندگان بسیاری از هر دو این روش ها استفاده می کنند و هر کدام ویژگی ها و نکات قوت خود را دارند.

حتی ولادیمیر پوتین هم نتوانست نابغه دارک وب بورکوف را از...

در روز 26 ژوئن، الکسی بورکوف، نابغه دارک وب توسط دادگاه عالی آمریکا به 9 سال حبس محکوم شد. گفته می شود ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه علاقه شخصی زیادی به بورکوف دارد. او به جرم ایجاد و سردستگی شبکه جرایم سایبری در آمریکا تحت پیگرد قانونی قرار داشت و سرانجام توسط مراجع عالی قضایی این کشور به حبس بلند مدت محکوم شد.

دنیایی از بروز ترین مقاله های بلاک چین

الگوهای نمودار

الگوهای نمودار | آموزش Trading | فصل 12

الگوهای موجی که قطعا به دفعات آنها را مشاهده کرده اید بخشی جدایی ناپذیر از تحلیل نمودار هستند. اما موج های الیوت، که در مقالات قبل با آنها آشنا شدیم، تنها بخشی از موج هایی هستند که در نمودارهای بازار رمزارزی دیده می شوند.
تحرکات قیمت

تحلیل تکنیکال مفصل، تحرکات قیمت آموزش Trading |فصل 11

در رابطه با تحلیل نمودار، تبادل کنندگان حرفه ای به طور کلی دو رویکرد را پیش می گیرند. یکی تبادل با توجه به تحرکات قیمت می باشد و دیگری تبادل با استفاده از اندیکاتورها است.تفاوت این دو رویکرد در ابزارهایی است که در تحلیل نمودار به کار بسته می شوند و تبادل کنندگان بسیاری از هر دو این روش ها استفاده می کنند و هر کدام ویژگی ها و نکات قوت خود را دارند.
فصل دهم

روند نزولی ABC پس از پایان یک موج ایمپالسی | آموزش TRADING فصل 10

در رابطه با امواج الیوتی که در مقاله قبلی(فصل های 6 به بعد ) راجع به آن صحبت شد، یک روند نزولی وجود دارد معروف به روند نزولی ABC که پس از پایان یک موج ایمپالسی رخ می دهد. شناخت این روند نزولی برای محاسبه نقاط ورود و خروج از بازار بر اساس بالاترین و پایین ترین قیمت ها ضروری می باشد.