دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: ادامه کنترل بازار ارز عامل کاهش قیمت سکه

250
دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد ادامه کنترل بازار ارز عامل کاهش قیمت سکه

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا جواهر سکه و نقره تهران گفت: با وجود افزایش نسبی قیمت سکه و طلا در در بازار امروز اگر نظارت و کنترل بانک مرکزی روی نرخ ارز ادامه پیدا کند مسلما قیمت طلا و سکه نیز به روند کاهشی هفته گذشته خود ادامه خواهد داد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: هفته گذشته با وجود افزایش قیمت جهانی طلا شاهد کاهش قیمت سکه و طلا در بازار کشور بودیم که ناشی از کنترل و نظارت بانک مرکزی بر بازار و کاهش نرخ ارز بود.
وی افزود: البته افزایش نرخ اونس جهانی همواره بر بازار طلای بسیاری از کشور ها اثرگذار بوده و خواهد بود و از سوی دیگر نیز طی روزهای گذشته شاهد افزایش مجدد ۳۰ دلاری نرخ اونس جهانی بودیم که این مسئله به نوبه خود تاثیر بسیاری روی قیمت طلا و سکه دارد.

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا جواهر سکه و نقره تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه می توان به کاهش قیمت سکه امیدوار بود، گفت:

اگر کنترل و نظارت بانک مرکزی در بازار ارز ادامه پیدا کند مسلماً قیمت طلا و سکه نیز به روند کاهشی هفته گذشته خود ادامه خواهد داد اما اگر دخالت بانک مرکزی و ورودش به بازار ارز استمرار نداشته باشد نمی‌توان انتظار کاهش و تعادل قیمت در بازار های دیگر به ویژه بازار سکه و طلا که تاثیر زیادی از قیمت ارز می‌پذیرد، داشت.

بذرافشان تصریح کرد: مسلما افزایش قیمت طلا و سکه به نفع هیچ کدام از فعالان در این بازار از جمله فروشندگان و تولیدکنندگان نیست چرا که هر قدر قیمت‌ها بالا می رود قدرت خرید مردم است که کاهش پیدا می‌کند و تعداد مشتریان اصناف مرتبط با طلا و سکه نیز به همین نسبت کمتر می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی