افزایش دوباره قیمت سکه و طلا با وجود ثبات ارز+ جدول

842
افزایش دوباره قیمت سکه و طلا با وجود ثبات ارز+ جدول

بازار سکه و طلا پس از کاهش قیمت در هفته گذشته و با وجود ثبات قیمت در بازار ارز، رشد قابل توجهی را در بازار تجربه کرد و امروز شنبه (چهارم مرداد ماه) هر سکه طرح جدید با پنج درصد افزایش قیمت نسبت به آخرین روز معاملات بازار در هفته گذشته ( پنجشنبه دوم مرداد ماه) ۱۰ میلیون ۷۵۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش سکه‌نیوز، بر اساس آخرین قیمتی که اتحادیه طلا و جواهر تهران روی سایت خود منتشر کرده هر عدد سکه طرح قدیم با افزایش چهار درصدی ۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان خرید و فروش و هر عدد سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شده که نسبت به قیمت‌ پنجشنبه هقته گذشته، رشد پنج درصدی را تجربه کرد.

در این میان قیمت نیم سکه با پنج درصد و ربع سکه با شش درصد افزایش قیمت رو به رو شدند و به ترتیب پنج میلیون و ۳۵۰ هزار تومان و سه میلیون و ۱۷۰ هزار تومان تومان خرید و فروش شدند. سکه یک گرمی اما کمترین میزان و درصد رشد را داشت و با ۱۰ هزار تومان افزایش معادل یک درصد یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد.

بازار طلا هم از سکه مستثنی نبود و هر مثقال طلا با افزایش پنج درصدی چهار میلیون و ۳۴۷ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش هشت درصدی یک میلیون و ۳۰ هزار تومان معامله شد.
البته در این میان به نظر می رسد همه چیز زیر سر نرخ های جهانی است چرا که در بازار جهانی قیمت طلا روند صعودی خود را ادامه داد و با حدود یک درصد افزایش نسبت به پنجشنبه هفته گذشته ۱۹۰۲ دلار قیمت‌گذاری شد.

یادآور می‌شود، قیمت طلا و سکه منتشر شده، همان نرخی است که در لحظه تنظیم و انتشار خبر روی سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام شده و ممکن است در ساعات بعد تغییر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی