افزایش قیمت طلا و سکه در هفته‌ای گذشت+ جدول

108
افزایش قیمت طلا و سکه در هفته‌ای گذشت+ جدول

بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت باز هم افزایش قیمت را تجربه کرد که به نظر می‌رسد عمدتا از نرخ‌های جهانی و رکوردشکنی‌های انس طلا باشد که این روزها ۲۰۵۰ دلار را هم رد کرده است.

به گزارش سکه‌نیوز، در هفته ای که گذشت قیمت سکه و طلا رکوردهای جدیدی برای خود ثبت کرد و روند افزایشی گذشته خود را ادامه داد. شنبه ۱۱ مرداد ماه بازار طلا و سکه با افزایش قیمت کار خود را آغاز کرد و هر عدد سکه سکه طرح جدید از حدود ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان معامله شد و نهایتا در پایان هفته به ۱۱ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان رسید.

همچنین در روز گذشته یعنی آخرین روز معاملات این هفته، هر عدد سکه طرح قدیم ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شد که نسبت به ابتدای هفته با افزایش حدود چهار درصدی مواجه شد.

در این میان قیمت نیم سکه هم این روند را داشت و حدود یک درصد رشد داشت اما ربع سکه ۵۰ هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد و نهایتا به ترتیب پنج میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سه میلیون و ۲۵۰ هزار تومان خرید و فروش شدند. سکه یک گرمی اما تغییر قیمتی نسبت به اول هفته نداشت و با نوسانات جزئی یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان روزهای و هفه گذشته‌اش ایستاد.

اما بازار طلا که بیشترین تاثیر را از نرخ انس جهانی می‌گیرد، نرخ رشد قیمتی بالاتری را هم در این هفته به خود دید. چرا که هر مثقال طلا با ۴.۵ درصد و هر گرم طلای ۱۸ هیار با ۴.۴ درصد رشد در ایام این هفته مواجه شدند و به ترتیب چهار میلیون و ۸۹۰ هزار تومان و یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان معامله شدند.

این نوسان قیمت در بازار طلا و سکه در شرایطی رخ داد که انس طلا در بازار جهانی مشغول رکوردزنی بود و برای نخستین بار به بالای ۲۰۰۰ دلار رسید و روز گذشته حوالی ۲۰۵۰ دلار مانور داد البته امروز بر اساس اخبار و آمارهای رسمی منتشر شده به بالای ۲۰۶۵ دلار رسید اما در این ارزیابی نرخ دیروز ملاک قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی