افزایش چند میلیونی قیمت سکه در یک ماه + جدول

183
افزایش چند میلیونی قیمت سکه در یک ماه

بازار سکه در تیر ماه نوسانات عجیب و غریب و قیمت های نجومی را تجربه کرد و طی ۳۱ روز از اولین ماه تابستان امسال، سکه بهار آزادی از هشت مییلیون تومان به حدود یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. البته پس از آن با ورود بانک مرکزی به بازار ارز و پایین آمدن نرخ ها، قیمت سکه نیز در روزهای پایانی تیر ماه کاهش یافت و به نظر می رسد این روند کاهشی ادامه پیدا کند.

به گزارش سکه‌نیوز، تیر ماه امسال، یکی از کم سابقه ترین ایام بازار سکه و طلا بود. چرا که هر عدد سکه طرح قدیم در ۳۱ یک روز گذشته از این ماه با افزایش ۲۱ درصدی مواجه شد و از هفت میلیون ۸۵۰ هزار تومان به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید و هر عدد سکه طرح جدید نیز که در روز نخست تیر ماه هشت میلیون و ۴۰ هزار تومان بود ، ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد که افزایش ۲۷ درصدی را تجربه کرد.

در این میان قیمت نیم سکه با ۳۰ درصد و ربع سکه با ۴۵ درصدی افزایش قیمت رو به رو شده و به ترتیب پنج میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تومان خرید و فروش شدند. اما سکه یک گرمی صدرنشین بازار سکه شد و در همین بازه زمانی ۴۷ درصد رشد کرد. روزهای نخست تیر ماه هر عدد سکه گرمی یک میلیون و ۱۶۰ تومان بود و در پایان این ماه به هم نسبت به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسید.

در بازار طلا هم این رشد قابل ملاحظه بود و هر مثقال طلا با افزایش حدود ۱۷ درصدی چهار میلیون و ۳۵ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش حدود ۱۷ درصدی ۹۳۱ هزار تومان معامله شد.

این نوسان قیمت در بازار جهانی هم نمود قابل توجهی داشت چرا که هر انس طلا در بازار جهانی در ابتدای تیر ماه ۱۷۴۴ دلار بود و در طول ۳۱ روز ۸۰ دلار رشد کرد و با افزایش حدود ۵ درصدی ۱۸۲۴ دلار قیمت‌گذاری شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی