بدهی ارزی تاجران و صادر کنندگان چهار محال و بختیاری به ۱۰۰هزار دلار رسید

63

به گزارش سکه نیوز رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: تاجران و صادرکنندگان این استان در حوزه تعهدات ارزی در حدود ۱۰۰ هزار دلار بدهی ارزی دارند که می‌بایست تا ۱۰ آبان نسبت به تسویه آن اقدام کنند.

سیاوش نظری روز چهارشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی این استان افزود: این بدهکاران بیشتر از واحدهای تولیدی کوچک استان هستند و کارخانه‌های بزرگ نسبت به انجام  تعهدات ارزی خود اقدام و بدهی‌های موجود را تسویه کرده‌اند.

وی ادامه داد: چنانچه این صادرکنندگان تا مهلت تعیین شده اقدام به تسویه بدهی خود نکنند کارت بازرگانی آن تعلیق می‌شود.

به گفته نظری، طی ۶ ماه نخست امسال ۱۱ کارت بازرگانی در این استان به حالت تعلیق درآمده و ۵۴ کارت بازرگانی دیگر نیز در نوبت تعلیق قرار دارد.

رییس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: هر صادرکننده‌ای که بتواند تا ۷۰ درصد ارز حاصل از صادرات خود را برگرداند از نوبت تعلیق خارج می‌شود.

نظری با بیان اینکه کارگروه ملی پایش رفتارهای تجاری، مهلت تعیین تکلیف رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان را از ۳۱شهریورماه تا ۱۰آبان ماه تمدید کرده است، اظهار داشت: صادرکنندگان تا پایان این مهلت قانونی نسبت به رفع تعهدات ارزی اقدام و یا دلایل و مستندات قانونی خود را جهت بررسی و اخذ تصمیم به سازمان صمت چهارمحال و بختیاری اعلام کنند.

به گزارش سکه نیوز، ۲ هزار و۵۵ کارت بازرگانی در چهارمحال و بختیاری فعال است

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی