نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: تعطیلی بازار و کاهش التهابات سکه و طلا

286
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: تعطیلی بازار و کاهش التهابات سکه و طلا

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر ، نقره و سکه تهران گفت: گرچه تعطیلی در بازار تهران و بازار طلا به دلیل شهادت امام محمد باقر (ع) سبب شد تا التهابات بازار سکه و طلا قدری کاهش پیدا کند اما نوسانات به وجود آمده ناشی از نوسانات نرخ انس جهانی در ساعات گذشته بود.

محمد کشتی آرای در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: امروز بازار تهران و بازار سکه و طلا نیز در پی شهادت امام محمد باقر تعطیل است و تقریبا داد و ستدی انجام نمی شود. اما قدری نوسانات در قیمت ها را شاهد بودیم.

وی افزود: یکی از دلایل تغییر قیمت‌ها با وجود تعطیلی اصناف، نوسانات بالای نرخ جهانی بود چرا که در ساعات ابتدایی امروز نرخ انس جهانی تا حدود ۱۹۵۸ دلار هم بالا رفت و پس از چند ساعت به حدود ۱۹۲۳ دلار کاهش یافت و نهایتا بعد ازظهر مجدداً قدری نرخ‌ها رسید پیدا کرد و به ۱۹۳۲ دلار رسید. این مسأله سبب شد قیمت سکه و طلا نیز در بازار دستخوش تغییراتی شود.

نایب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر ، نقره و سکه تهران گفت: گرچه قیمت ارز هم قدری پایان آمد اما امیدواریم در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت طلا و سکه و تعادل در این بازار شویم چرا که اصناف و فعالان این بازار هم به دنبال این مسأله هستند و نفع آن‌ها در این تعادل و آرامش است.

کشتی آرای اعلام کرد: حباب سکه در بازار امروز قدری شکسته شد و به حدود ۷۰۰ هزار تومان رسید و مسلما یا ادامه فضای آرام حاکم بر بازار، روند نزولی قیمت‌ها نیز استمرار پیدا خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی