توکنیزه کردن دارایی های مالی

170
توکنیزه کردن دارایی های مالی

توکنیزه کردن دارایی های خارجی در راستای حفظ ارزش آنها همیشه به عنوان بزرگترین دستاورد تکنولوژی بلاک چین شناخته می شود.

پیش از این صدور انواع توکن های مالی منوط به داشتن دانش فنی و تیم کدنویسی تخصصی و پیشرفته بود اما تکنولوژی بلاک چین سازوکاری را فراهم کرده است تا از این پس همه اشخاص و نهادهای تجاری بتوانند با استفاده از ابزارهای تکنولوژی ساده، توکن هایی را ایجاد کنند که نماینده دارایی های خارجی آنها باشد.

گستره دارایی هایی که میتوان آنها را توکنیزه کرد بسیار وسیع است. از دارایی های ملموس خارجی نظیر املاک، آثار هنری و وسایل لوکس گرفته تا دارایی های سنتی نظیر اوراق بهادار و انواع سهام های تجاری و حتی برخی دارایی های غیر ملموس نظیر حق مالکیت فکری آثار برجسته، همگی قابلیت این را دارند تا به توکن های مالی تبدیل شوند. هدف از توکنیزه کردن دارایی های مالی حفظ ارزش آنها طی مرور زمان است.

توکنایزر

ایجاد زیرساخت های اقتصاد غیرمتمرکز با استفاده از توکن های مالی

توکنیزه کردن دارایی های دیجیتال می تواند زمینه را برای ایجاد یک اقتصاد جهان شمول فراهم کند. در این نوع اقتصاد همگی سرمایه گذاران از سراسر جهان و بدون موانع جغرافیایی و حقوقی می توانند انواع توکن های مالی را در بستر صرافی های آنلاین خرید و فروش کنند.

توکنیزه کردن دارایی های مالی بدون تسلط پیشرفته به ابزارهای کدنویسی می تواند این امکان را برای همه افراد ایجاد کند تا دارایی های خود را وارد قلمرو غیر ملموس توکن های دیجیتال کنند.

در جهان کنونی بسیاری از دارایی های خارجی فاقد هر گونه نقدینگی در بازارهای تجاری هستند. توکنیزه کردن این نوع دارایی ها می تواند تریلیون ها دلار سرمایه قفل شده در زنجیره دارایی های فاقد نقدینگی را به ناگهان آزاد کرده و این حجم انبوه سرمایه را وارد چرخه تولید کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی