دبیر اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: نوسانات بازار ناشی از افزایش ۴۰ دلاری طلای جهانی

155
دبیر اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: نوسانات بازار ناشی از افزایش 40 دلاری طلای جهانی

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر ، نقره و سکه تهران گفت: نوساناتی که طی هفته گذشته در بازار طلا و سکه رخ داد، ناشی از افزایش قیمت بیش از ۴۰ دلاری نرخ انس جهانی طلا بود.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با سکه‌نیوز، اظهار کرد: با توجه به اینکه نرخ انس جهانی از اوائل هفته افزایش بیش از ۴۰ دلار افزایش یافت، روی قیمت طلا و سکه نیز در بازار داخلی اثر می‌گذارد و نوسانات قیمت ارز هم در این بازه زمانی رخ داد که خود عاملی برای تشدید نابسمانی‌های موجود بود.

وی افزود: تا روز دوشنبه تقاضا برای بازار طلا و سکه وجود داشت اما از روز سه‌ شنبه و در ۴۸ ساعت گذشته تقاضا برای خرید کاهش شدیدی پیدا کرد که می توان به جرات گفت این تقاضا تا حدود ۹۰ درصد کمتر از روزها و هفته های گذشته بود.

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر ، نقره و سکه تهران با اشاره به اینکه اگر نرخ انس جهانی طلا طی این هفته بالا نمی رفت، مسلما قیمت طلا کاهش بیشتری داشت و به زیر ۱۱ میلیون تومان می رسید، گفت: یکی از دلایل کاهش شدید تقاضای مردم برای خرید سکه و طلا در بازار این است که قدرت خرید آن ها به شدت کم شده است و مردم نگران کاهش قیمت هستند و همین انتظار کاهش قیمت سبب شده تا تقاضا نیز تا حد بسیار زیادی کاهش یابد.

بذرافشان اظهار کرد:‌ اگر کنترل بانک مرکزی ادامه داشته باشد مسلما در بازار سکه و طلا تاثیر می گذارد و مردم بهتر می توانند، خرید کنند. این در حالی است که هم اکنون قدرت و توان خرید و مصنوعات طلا اصلا وجود ندارد و مغازه داران ما ممکن است در هفته تنها پنج گرم طلا هم نفروشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی