دبیر اتحادیه طلا و جواهر: کاهش ۷۰ درصدی مشتریان سکه در بازار

239
دبیر اتحادیه طلا و جواهر کاهش 70 درصدی مشتریان سکه در بازار

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر، نقره و سکه تهران گفت : نوسانات بازار سکه به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن‌ها کاهش تقاضا در بازار است.

نادر بذر افشان در گفت و گو با سکه نیوز اظهار کرد : در جامعه مردم تمایل به خرید سکه طرح جدید دارند گر چه این دو سکه تمام بهار آزادی هیچ گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند و در این مقطع در بازار سکه حباب وجود دارد.
وی افزود: در گذشته سکه طرح قدیم و جدید با یکدیگر اختلاف قیمتی چشمگیری نداشتند و امروز به دلیل تقاضای بالا در بازار سکه طی چند ماه اخیر این حباب بیشتر شده است.

وی در ادامه از کاهش تقاضا در بازار سکه خبر داد و گفت : طی چند روز گذشته کاهش تقاضا حدود ۷۰ الی ۸۰ درصد بوده و باعث جلوگیری از افزایش قیمت سکه در بازار شده است .گرچه با افزایش قیمت میانگین ۶۵ دلاری انس جهانی و نوسان در بازار ارز مواجه بودیم که این امر در بازار داخلی تاثیر گذار بوده ولی به واسطه کاهش تقاضا افزایش قیمت قابل توجهی صورت نگرفته است.

دبیر اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر، نقره و سکه تهران افزود : اگرچه اخذ مالیات از سکه توسط دولت انجام شده و برای یک قشر مشخص است اما در بازار داخلی تاثیر چندانی نخواهد داشت .
بذر افشان اظهار کرد : فروش مصنوعات طلا در دوماه گذشته با کاهش ۹۰ درصدی رو به رو شده و با توجه به افزایش انس جهانی طلا و افزایش قیمت طلا در بازار داخلی میزان قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کرده و مردم توان خرید ندارند. این کاهش تقاضا باعث بحران و تعطیلی ۱۵ تا ۲۰ درصدی واحد های تولیدی و توزیعی در ابتدای سال جدید شده است .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی