رییس کمیسیون رفع موانع تولید اتاق تهران: دخالت بانک مرکزی تا رسیدن به قیمت مطلوب ادامه دارد

281
رییس کمیسیون رفع موانع تولید اتاق تهران: دخالت بانک مرکزی تا رسیدن به قیمت مطلوب ادامه دارد

رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد: قیمت های افزایش یافته هفته ها و ماه های گذشته حباب موجود در بازار بود نرخ واقعی ارز نبود. بانک مرکزی هم بر این اساس تا رسیدن به قیمت مطلوبش دخالت های خود را در بازار ارز ادامه می دهد.

محمدرضا نجف منش در گفت وگو با سکه نیوز اظهارکرد: گرچه همه دولت ها در دنیا اگر قیمت ارز یا برخی اقلام دیگر تا حد غیر طبیعی افزایش پیدا کند، به بازار ورود پیدا کرده و آن را به نقطه مطلوبش می رسانند. اما این اتفاق همیشه نمی افتد در حالی که طی سالیان و دهه های گذشته همواره شاهد دخالت دولت ها در اقتصاد و بازار بوده ایم و همین مساله سبب شده تا چنین نابسامانی هایی در بازار به وجود بیاید.

وی افزود: تجربه نشان داده اگر کالایی قیمتش بخواهد در کشور متعادل شود یا بالا برود ناگهان این اتفاق نمی افتد و کم کم بالا می رود و پس از گذشتن از جد مطلوبش قدری پایین می آید که البته این کاهش ها همواره با دخالت دولت همراه بوده و در آن زمان همه تصور می کنند که قیمت ها به حالت قبل برگشته است.

رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار و رفع موانع تولید اتاق بازرگانی تهران درباره تاثیر این نوسانات در بازار و صنعت گفت: اولین تاثیر منفی این نوسانات و نابسامانی ها بی ثباتی در اقتصاد و بازار است و به همین دلیل است که کسی جنسش را نمی فروشد چرا که منتظر است تا ببیبند چه اتفاقی برای قیمت ها می افتد و آن هایی که می خواهند کالایی را بخرند نمی توانند چرا که فروشنده ای نیست اما باید کاری کرد که ثبات به وجود آید و ثبات واقعی باید با قیمت های واقعی به وجود بیاید چرا که در غیر این صورت دوباره قیمت ها از کنترل خارج می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی