عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت بند نافش را از نفت قطع کند

101
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: دولت بند نافش را از نفت قطع کند

مجتبی توانگر معتقد است که دولت باید بند ناف اقتصاد کشور را از درآمدهای نفتی قطع کند و نگاهش به کشورهای اروپایی نباشد بلکه به دنبال برقراری مناسبات و تبادلات در منطقه باشد.

مجتبی توانگر در گفت‌وگو با سکه‌نیوز درباره مشکلات ارزی گفت: دولت باید بند ناف اقتصاد را از نفت و درآمد نفتی بِبُرد. اگر این اتفاق بیفتد ما دیگر با مشکلاتی از این دست رو به رو نیستیم در عین حال می دانیم که اقداماتی در دست انجام بوده و عملکرد رییس بانک مرکزی امیدوارکننده‌تر از بقیه اجزای دولت است اما متاسفانه دیگر اجزای دولت همچنان به دنبال این هستند که درآمد نفتی داشته باشیم تا خرج کنند و در عین حال اقدامی هم انجام ندهند.

وی افزود: رایزنی هایی با کشورهای منطقه در حال انجام است برای مثال ما می توانیم صادرات قابل توجهی به کشورهای منطقه داشته باشیم اما چرا این کارها را انجام نمی‌دهیم؟ چرا نگاهمان تنها به صادرات نفتی و کشورهای غربی بوده است؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهای منطقه نیازهایی در زمینه پزشکی، مواد غذایی و … دارند که این اقلام در ایران موجود است و به راحتی می توانیم آن‌ها را به دیگر کشورها منتقل و ارز آن را به راحتی دریافت کنیم. قطعا این کار بهتر از این است که نگاهمان به کشورهای اروپایی باشد و منتظر دریافت ارز از آن‌ها باشیم. از سوی دیگراقداماتی در زمینه دیپلماسی اقتصادی در دستور کار قرار گرفته که به نظر می رسد با اجرایی شدن آن، مشکلات کنونی حل می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی