رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: دلیل نوسانات دوباره در بازار سکه و طلا

682
رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام کرد: دلیل نوسانات دوباره در بازار سکه و طلا

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران فزایش نرخ انس جهانی طلا، کاهش جزئی قیمت ارز کمتر از انتظار مردم و بالا رفتن تقاضا در بازار را از عوامل نوسانات به وجود آمده در بازار سکه و طلا عنوان کرد.

ابراهیم محمد ولی در گفت وگو با سکه نیوز اظهار کرد: در شرایط کنونی نرخ انس جهانی طلا روند افزایشی خود را در روزهای گذشته ادامه داد و تا حدود ۱۸۹۰ دلار نیز بالا رفت و از سوی دیگر روند کاهش نرخ ارز در بازار آن طور که مطابق انتظار مردم بود پیش نرفت و همین مساله باعث شد تا قیمت طلا و سکه با افزایش نسبی و البته جزئی قیمت مواجه شود.

وی افزود: عامل دیگری که در زمینه افزایش قیمت مجدد می تواند اثر گذار باشد اینکه ناشی از اتفاقات به وجود آمده در بازار، امروز تقاضا برای خرید طلای خام و سکه افزایش یافت که این مساله در این نوسانات اثر گذار بود.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران، ادامه داد: اگر روند شیوع ویروس کرونا و گسترش آن ادامه داشته باشد وضعیت بازار به همین شکل ادامه پیدا می کند و از آنجا که همه مردم دنیا مردم به خرید طلا رو آوردند تا ارزش پول خود را حفظ کنند، می توان این نوسانات را انتظار داشت.

محمد ولی با ابراز امیدواری از ادامه کاهش قیمت ها در بازار و متعادل سازی آن، گفت: یکی دیگر از عواملی که می تواند روی قیمت طلا و سکه اثر گذار باشد این است که بازار تقریبا در آخر هفته نیمه تعطیل است و بانک مرکزی هم به همین دلیل حضور پررنگی در بازار مانند روزهای گذشته نداشته و قیمت ها ناشی از همین مساله نوسان پیدا کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی