با وجود کاهش قیمت جهانی طلا؛ سکه یک میلیون تومان گران‌تر شد

132
با وجود کاهش قیمت جهانی طلا؛ سکه یک میلیون تومان گران‌تر شد

بازار طلا و سکه در هفته‌ای که گذشت با وجود اینکه قیمت جهانی طلا سه دلار کاهش داشت، نوسانات عجیب و غریبی را تجربه کرد و در این میان هر عدد سکه طرح جدید با حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت، به 9 میلیون و 400 هزار تومان رسید.

به گزارش سکه‌نیوز، بر اساس قیمت های رسمی اعلام شده از سوی اتحادیه طلا و جواهر تهران طی هفته گذشته بازار طلا و سکه وضعیت خوبی نداشت و نوسانات کم سابقه‌ای را تجربه کرد چرا که با وجود اینکه هر انس طلا در بازار جهانی طی این هفته سه دلار کاهش یافت و 1769 تومان معامله شد. اما هر عدد سکه طرح قدیم با 600 هزار تومان افزایش قیمت به هشت میلیون و 800 هزار تومان و هر عدد سکه طرح جدید 9 میلیون و 400 هزار تومان معامله شده که نسبت به قیمت‌ نخستین روز این هفته 950 هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به ترتیب هر کدام هفت و 11 درصد گران‌تر شدند.

همچنین قیمت نیم سکه و ربع سکه با افزایش هشت و 9 درصدی قیمت به ترتیب چهار میلیون و 750 هزار تومان و دو میلیون و 630 هزار تومان خرید و فروش شدند. در این میان سکه یک گرمی در طول این هفته بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و با درصدی به یک میلیون و 450 هزار تومان رسید.

از سوی دیگر هر مثقال طلا و هر گرم طلای 18 عیار نیز با هشت درصد افزایش قیمت، به ترتیب سه میلیون و 857 هزار تومان و 890 هزار تومان معامله شدند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی