شاخص بورس باز هم ارتفاع ۱.۵ میلیون واحد را از دست داد

10

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۳۲هزار واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۹۰هزار واحد قرار گرفت.

به گزارش سکه نیوز، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۹میلیارد و ۸۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۷هزار و ۵۷۵میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۲۲هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳۲هزار و ۸۲۶واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و۴۹۰هزار و ۱۵۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، بانک پارسیان و بانک تجارت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۸۶۰۷واحد، کل (هم‌وزن) ۱۹۳۶واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۲۶۹واحد، آزاد شناور ۳۵۸۵۱واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم به ترتیب ۲۵۶۲۰و ۵۹۹۲۵واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲ میلیارد ورقه به‌ارزش ۳هزار و ۹۹۲میلیارد تومان در ۶۰۰هزارنوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۸۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۶۴۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی مارون و پتروشیمی تندگویان شد و در مقابل شرکت‌های سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات، بیمه پاسارگاد و تولید نیروز برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی