صعود و سقوط سکه و طلا در هفته‌ای که گذشت+ جدول

173
صعود و سقوط سکه و طلا در هفته‌ای گذشت

بازار سکه و طلا در هفته ای که گذشت حال و روز عجیبی داشت و درحالی که هر روز و هر ساعت قیمت های بالاتری در این بازار ثبت می شد، قیمت سکه طرح جدید در ساعاتی از آخرین روزهای این هفته به زیر ۱۰میلیون تومان هم رسید و مجدادا با قدری افزایش، روی ۱۰ میلیون ۲۵۰ هزار تومان ایستاد.

به گزارش سکه‌نیوز، در هفته‌ای که گذشت قیمت سکه و طلا رکوردهای جدیدی برای خود ثبت کرد و روند افزایشی تکراری تیر ماه ادامه داشت تا اینکه دوشنبه ۳۰ تیر ماه روند نزولی قیمت‌ها در بازار ارز و سکه آغاز شد و نهایتا در صبح روز چهارشنبه قیمت هر سکه طرح جدید از حدود ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به زیر ۱۰ میلیون تومان رسید.

اما نهایتا در آخرین روز معاملات این هفته یعنی پنجشنبه دوم مرداد ماه هر عدد سکه طرح قدیم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر عدد سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شدند و به ترتیب کاهش های ۱۰ و ۸ درصدی را نسبت به ابتدای این هفته تجربه کرده باشند.

در این میان قیمت نیم سکه و ربع سکه هم این روند را داشتند و با چهار ۹ و ۱۰ درصدی مواجه شدند و به ترتیب پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۹۸۰ هزار تومان تومان خرید و فروش شدند. سکه یک گرمی هم نسبت به اولین روز این هفته کاهش شش درصدی قیمت را تجربه کرد و یک میلیون و ۶۹۰ هزار تومان قیمت گذاری شد.

از سوی دیگر هر مثقال طلا و هر گرم طلای ۱۸ عیار با وجود اینکه بالا و پایین بیشتری نسبت به دیگر اقلام در این بازار داشتند کاهش حدود ۱۲ درصدی قیمت داشتند و به ترتیب چهار میلیون و ۱۴۰ هزار تومان و ۹۵۵ هزار تومان معامله شدند.

این نوسان قیمت در بازار طلا و سکه در حالی رخ داد که هر انس طلا در بازار جهانی در طول این هفته تقریبا افزایشی بود، نرخ آن در بازار جهانی در طول شش روز گذشته افزایش حدود پنج درصدی را تجربه کرد و ۱۸۸۸ دلار قیمت‌گذاری شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی