عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: تعادل و ثبات ارز، عامل آرامش در صنعت و بازار

166
عضو اتاق بازرگانی تهران مطرح کرد: تعادل و ثبات ارز، عامل آرامش در صنعت و بازار

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: اگر دولت و بانک مرکزی بتواند ضمن ادامه ورود به بازار، کاهش نرخ ارز را تا رسیدن به نرخ منطقی و نقطه تعادل استمرار دهد و پس از آن نیز بکوشد تا ثبات را در این زمینه ایجاد کند، مشکل بسیاری از صنایع حل می‌شود و آرامش به بازار برمی‌گردد.

علی نقیب در گفت و گو با سکه نیوز درباره وضعیت بازار ارز و تاثیر آن بر صنایع مختلف اظهار کرد: نوسانات قیمتی شش ماه است که گریبان صنعت را گرفته و یکی از مهمترین خواسته‌های صاحبان صنایع از دولتمردان این است که بتوانند ثبات را در قیمت‌ها و بازار حفظ کنند. در غیر این صورت کاهش نرخ ارز هم کمکی نخواهد کرد چرا که هیچ کس نمی‌داند پس از این کاهش نرخ‌ها چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی افزود: اگر مانند سال‌های گذشته نرخ ارز کاهش یابد و بانک مرکزی همه تلاش خود را به کار بندد تا با وجود مشکلاتی که کشور با آن دست و پنجه نرم می‌کند، بازار ارز ثبات منطقی پیدا کند و با نوسانات و افزایش دوباره مواجه نشود، بسیاری از مشکلات کنونی در بازار و صنعت حل می‌شود.

این عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: عمده ارز کشور در حوزه صادرات نفتی و غیر نفتی در اختیار دولت و زیر مجموعه‌های آن است و بنابراین دولت باید سیاست‌هایی که ثبات نرخ ارز را در پی دارد، پیش بگیرد. ثبات قیمت‌ها برای صنایع از همه چیز بهتر است . بنابراین هر گاه دولت بتواند به بازار ثبات و تعادل بدهد، شاهد این خواهیم بود که قیمت دیگر کالاها در کشور کاهش خواهد یافت و متعادل می شود و در حقیقت آرامش به بازار بر می‌گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی