رئیس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: فضای مجازی یکی از عوامل افزایش قیمت سکه و طلا

189
رئیس اتحادیه طلا و جواهراعلام کرد: فضای مجازی یکی از عوامل افزایش قیمت سکه و طلا

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا ،جواهر، نقره و سکه تهران گفت : از دلایل افزایش قیمت طلا میتوان به بازار ارز ، افزایش تقاضا و جوسازی برخی سودجویان از طریق فضای مجازی اشاره کرد.

ابراهیم محمد ولی در گفت و گو با سکه نیوز اظهار کرد : یکی از دلایل عمده افزایش قیمت طلا وسکه با وجود کاهش انس جهانی ، نوسانات موجود در بازار ارز است و با توجه به اینکه بازار ارز روند افزایشی دارد و در نوسان است در افزایش و کاهش قیمت‌ها در بازار طلا نیز بی تاثیر نیست. عامل بعدی که می تواند مکمل این اتفاقات شود تقاضا در بازار سکه و طلاهای آب شده است .

وی با اشاره به سرمایه گذاری در بازار ارز به عنوان یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت طلا و سکه، افزود : یکی دیگر از عامل‌های موثر در تغییر قیمت طلا در بازار، جو سازی برخی سودجویان در فضای مجازی است که به واسطه آن خرید ، فروش و سرمایه گذاری بدون اطلاعات درست و کافی صورت می گیرد و از این طریق به نوسانات و جو حاکم بر بازار دامن زده می شود.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا ، جواهر ، نقره و سکه تهران درباره علت افزایش قیمت سکه طرح قدیم با وجود سهم بسیار اندک در معاملات بازار طلا، بیان کرد : این دو سکه از نظر ما تفاوتی با یکدیگر از نظر وزن و عیار ندارد و دلیل این افزایش قیمت، تقاضای بالا در بازار سکه طرح جدید است .

وی در ادامه درباره اخذ مالیات خرید سکه و تاثیر آن بر بازار، گفت: سازمان امور مالیاتی فعالیت سرمایه گذارانی که در فعالیت های اقتصادی مشارکت داشتند و به علت عدم سرمایه گذاری در فعالیت های سابق خود به سمت خرید سکه روی آورده اند، رصد کرده و نظارت دقیقی بر فعالیت آن‌ها دارد. گرچه ما نمی توانیم در این تصمیمات سازمانی ورود پیدا کنیم اما امیدواریم این سیاست جدید یتواند در برقراری تعادل در بازار موثر باشد.

محمد ولی به مردم توصیه کرد: بهتر است مردم در درجه اول به سمت خرید مصنوعات طلا روی آورند و در گام بعدس و در صورت نیاز از مراکز رسمی که دارای پروانه کسب هستند، اقدام به خرید طلا و سکه کنند .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی