نائب رییس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد:کوتاهی در ایجاد امنیت روانی بازار/ برخورد جدی با متخلفین ارزی

232
نائب رییس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد:کوتاهی در ایجاد امنیت روانی بازار/ برخورد جدی با متخلفین ارزی

نائب رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران با بیان اینکه برخی حواشی موجود در جامعه و دامن زدن رسانه های خارجی عاملی برای نا امن بودن فضای روانی بازار ارز است، تاکید کرد: از دستگاه قضایی می خواهیم با متخلفان ارزی به صورت جدی برخورد کند.

علاء میرمحمد صادقی در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد : همیشه سرمایه گذار در فضای امن اقدام به سرمایه‌گذاری می کند و یکی از موثر ترین عوامل آن، امنیت روانی در بستر اقتصادی است. حال اگر این امنیت روانی در بازار وجود نداشته باشد دچار هرج و مرج اقتصادی می‌شویم و جامعه بدون آگاهی به سمت سرمایه‌گذاری در بازارهای دیگر مانند بازار ارز و سکه می‌روند.

وی افزود: دولت و بانک مرکزی در به وجود آوردن فضای امن روانی کوتاهی کرده و شایعات پیرامون جامعه و رسانه های خارجی به این نابسامانی‌ها دامن زده است. وظیفه مسئولین مربوطه در این شرایط این است که برنامه مشخص برای سامان دادن به این اوضاع داشته باشند .

نائب رییس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران ادامه داد: به واسطه وجود منابع طبیعی که ثروت ملی ما شناخته می شود و می توان از آن به عنوان بستری برای اعتماد سازی برای سرمایه‌گذاران استفاده کرد. دولت و بانک مرکزی باید در این فضا که تبلیغات منفی نسبت به فضای اقتصادی موجود در جامعه وحود داید. باید ابتکار عمل را به دست بگیرد و با ایجاد اعتماد ، جامعه را به سرمایه گذاری در بخش تولید تشویق کند.

میر محمد صادقی گفت: متخلفان ارزی که ارز را به خارج از کشور برده خیانت به اقتصاد کشور کرده اند و قوه قضاییه و مسئولین مرتبط باید با آن‌ها برخورد کنند. گرچه نحوه برخورد با افراد متخلف باید به گونه‌ای باشد که فضای جامعه را متشنج نکند .

وی بیان کرد : توصیه من به قوه قضاییه این است که با رافت با این افراد برخورد شود و حقی ضایع نگردد. چرا که امکان دارد به واسطه محدودیت‌ها و کارشکنی از سمت شرکت‌های خارجی چنین مسائلی به وجود آمده باشد. این خود عذر موجهی است که باید یک سری اقداماتی انجام داد که ارز خارج شده، به کشور برگردد .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی