نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مطرح کرد: ثبات در بازار طلا و سکه به دنبال کاهش قیمت ارز

285
نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر مطرح کرد ثبات در بازار طلا و سکه به دنبال کاهش قیمت ارز

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و سکه ثبات و کاهش قیمت در بازار ارز را ناشی از کاهش قیمت ارز دانست .

محمد کشتی آرای در گفت‌و‌گو با سکه نیوز درباره روند کاهشی قیمت طلا و سکه اظهار کرد : در روز های گذشته شاهد کاهش نرخ ارز بودیم که این مسئله عامل کاهش قیمت در بازار طلا و سکه بوده است در حالی که قیمت جهانی طلا به علت تعطیلات دو روز ثابت مانده بود و نشانگر آن است که فعلا بازار ارز ، طلا و سکه میل به ثبات دارد تا نوسان.

وی افزود: کاهش قیمت ارز نیز به چند عامل بستگی دارد که می‌توان به ورود ارزهای صادراتی به سیستم بانکی که نشان دهنده رشد ذخایر ارزی کشوراست و عرضه مناسب بانک مرکزی به تزریق در بازارکه باعث می‌شود با کاهش نرخ ارز رو به رو باشیم .

نائب رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر و سکه همچنین درباره احتمال ادامه این روند در بازار ارز گفت: نمی‌توان نرخ ارز را پیش بینی کرد و امکان وقوع هر اتفاقی ممکن است که بازار را تحت تاثیر قرار دهد و در صورت عدم وقوع حادثه ای بازار این روند خود را ادامه می دهد .

به گفته کشتی آرای، اصناف در این نوسانات ارز سود نمی‌کنند بلکه با زیان رو به رو هستند زیرا منافع آن‌ها در خرید و فروش و تعداد معاملات و حجم داد و ستد است اما به علت اینکه داد و ستدی صورت نمی گیرد اصناف دچار ضرر و زیان شدند و سودی حاصل نشده است.

وی اظهار کرد :با توجه به داد وستد هایی که در حال انجام است و به علت نزدیکی به ایام سوگواری محرم به نظر می رسد از نظر داد و ستد بازار آرامی را در پیش داشته باشیم .

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی