یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹
مشاهده نسخه اصلی
یکشنبه, آذر ۹, ۱۳۹۹

دبیر اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: نوسانات سکه و تعطیلی بازار مصنوعات طلا

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: نوسانات بازار سکه و طلا که عوامل مختلفی دارد سبب شده که معاملات مصنوعات طلا تقریباً به صفر برسد و ۱۵ درصد واحدهای صنفی به تعطیلی کشیده شوند.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با سکه نیوز درباره وضعیت بازار سکه و طلا اظهار کرد: بخشی از نوسانات بازار طلا و سکه متأثر از نرخ انس جهانی بوده که در هفته گذشته به صورت میانگین ۱۴ دلار بالا و پایین شده است همچنین با توجه به گسترش ویروس کرونا، سرمایه ها در همه دنیا به سمت طلا رفته که این مسأله نیز بر نوسانات دامن می‌زند.

وی افزود: یکی دیگر از عوامل موثر بر بازار سکه و طلا پیش‌بینی نرخ انس جهانی تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی بوده که برآورد می‌شود در این بازه زمانی اونس جهانی به ۲۰۰۰ دلار برسد و این موضوع نیز سبب می‌شود که تقاضا در این بازار افزایش پیدا کند.

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه میزان عرضه و تقاضا در همه بازارها به ویژه روی بازار طلا و سکه موثر است، گفت: در حال حاضر عرضه کم شده و چندان پاسخگوی تقاضای موجود نیست که البته در هفته گذشته میزان تقاضا در بازار سکه نسبت به روزها و هفته قبل از آن کاهش نسبی داشته است اما این نوسانات در بازار طلا و سکه سبب شده تا معاملات در حوزه مصنوعات طلا به صفر برسد و حدود ۱۵ درصد از واحدهای صنفی ما تعطیل شوند.

بذرافشان با بیان اینکه علت افزایش تقاضا در بازار سکه این است که مردم می‌خواهند ارزش پول خود را حفظ کنند، تصریح کرد: این وضعیت به ضرر صنعت طلا، فروشندگان و حتی مردم است و تا زمانی که قیمت ارز به عنوان یکی از عوامل اصلی موثر بر این بازار کنترل نشود، نوسانات موجود در بازار طلا و سکه ادامه خواهد داشت اما تجربه نشان داده که هرگاه بانک مرکزی بازار ارز را کنترل کرده و بر آن نظارت دقیقی داشته، روی ثبات و آرامش بازار سکه و طلا بسیار اثرگذار بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

نرخ ارز دیجیتال

USD
btcBitcoin (BTC)
$ ۱۷,۶۲۸.۷۰
ltcLitecoin (LTC)
$ ۷۲.۴۹
ccaCounos Coin (CCA)
$ ۳.۱۴
ccxxCounos X (CCXX)
$ ۸۳.۷۹
usdtTether (USDT)
$ ۱.۰۰
ethEthereum (ETH)
$ ۵۳۶.۸۹

پربازدیدترین اخبار

شرکت در مسابقه ۵۵۰۰ دلاری، با نصب کیف پول کونوس

با استفاده از کیف پول کاغذی کونوس، می‌توانید در قرعه‌کشی ۱۰۰۰ سکه CCA معادل بیش از ۵۵۰۰ دلار شرکت کنید و شانس خودتان را...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

یوان دیجیتال چین در یکی دیگر از شهرهای این کشور تست می‌شود

شهر «سوژو» از ماه آینده آزمایش گسترده ارز دیجیتال ملی چین یعنی یوان دیجیتال را آغاز می‌کند. به گزارش سکه نیوز به نقل از دِبلاک،...

کاهش نسبی قیمت دلار و یورو در بازار

در بازار امروز ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو ۱۰۰ تومان نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است و این مسئله را در ذهن تداعی ‌می‌کند که آیا نوسان، شروعی برای کاهش قیمت ارز در بازار است یا روند قیمتی در بازار ارز همچنان افزایشی خواهد بود.