رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: ورود و نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بازار طلا و ارز

197
رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد: ورود و نظارت بیشتر بانک مرکزی بر بازار طلا و ارز

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران گفت: بانک مرکزی بهتر است ورود خود به بازار ارز و طلا را برای تعادل بخشیدن به عرضه و تقاضا استمرار دهد تا شاهده ادامه کاهش قیمت ها باشیم.

محمد ولی در گفت و گو با سکه‌نیوز اظهار کرد: بازار جهانی در هفته های گذشته روند صعودی داشت و به بالای ۱۹۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت در نرخ انس جهانی روی بازار داخلی بسیاری از کشورها اثر گذاشت چرا که مردم دنیا در حال حاضر طلا را بهترین ذخیره برای خود می دانند و این مسئله روی قیمت طلا نیز اثر می گذارد.

وی افزود: با وجود رخداد این تحولات در بازار جهانی هفته گذشته شاهد بودیم که در پی کاهش نرخ ارز و ورود بانک مرکزی، قیمت طلا نیز کاهشی بود اما مجدادا از دیروز بعد از ظهر و امروز روند افزایشی پیدا کرده است. البته یکی دیگر از عوامل موثر بر بازار سکه و طلا نرخ ارز است که در هفته گذشته روند کاهشی داشت اما امروز دلار خودش را به بالای ۲۳ هزار تومان رساند که این نشان می دهد بانک مرکزی آن طور که باید بازار را کنترل نکرده است.

رییس اتحادیه صنف فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران با اشاره به عرضه و تقاضا به عنوان مهمترین عامل تعیین کننده در بازار، اعلام کرد: هر زمان که تقاضا برای کالایی مانند سکه و طلا بالا می رود اگر عرضه به همان اندازه در بازار وجود نداشته باشد قیمت بالاتر می رود و هر زمان این مساله برعکس شود، قیمت روند کاهشی پیدا می کند بنابراین از بانک مرکزی می خواهیم برای کمک به صنعت طلا در کشور، تلاش بیشتری کند و ورود و نظارت خود را در بازار بیشتر کند.

به گفته محمدولی، همواره سود جویی و دلالی به ویژه در فضای مجازی یکی از عوامل مشکل‌زا برای صنعت طلا بوده است چرا که عده ای از طرق مختلف به نوسانات و جو حاکم بر بازار دامن می زنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی