کاهش قیمت سکه در اوج طلای جهانی+ جدول

196
کاهش قیمت سکه در اوج طلای جهانی+ جدول

بازار سکه پس از افزایش قیمت در روزها و هفته های گذشته، امروز چهارشنبه (اول مرداد ماه) نیز روند نزولی دیروز خود را ادامه داد و سکه طرح جدید با یک درصد کاهش قیمت نسبت به دیروز (۳۱ تیر ماه) ۱۰ میلیون ۱۰۰ هزار تومان معامله شد.

به گزارش سکه‌نیوز، بر اساس آخرین قیمتی که اتحادیه طلا و جواهر تهران روی سایت خود منتشر کرده هر عدد سکه طرح قدیم با کاهش یک درصدی ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد و هر عدد سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان معامله شده که نسبت به قیمت‌ دیروز کاهش یک درصدی را تجربه کرد.

در این میان قیمت نیم سکه با دو درصد و ربع سکه با سه درصدی کاهش قیمت رو به رو شد و به ترتیب پنج میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و سه میلیون و ۱۲۰ هزار تومان تومان خرید و فروش شدند. سکه یک گرمی هم نسبت به روز گذشته تغییری نکرد و روی همان یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان دیروز ایستاد.

اما بازار طلا متفاوت از سکه بود و هم‌صدا با بازار جهانی افزایش قیمت هر چند نسبی را تجربه کرد. چرا که هر مثقال طلا با افزایش چهار دهم درصدی چهار میلیون و ۵۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش سه دهم درصدی ۹۳۴ هزار تومان معامله شد.

این نوسان قیمت در بازار طلا و سکه در حالی رخ داد که هر انس طلا در بازار جهانی نسبت به دیروز افزایش ۱.۵درصدی را تجربه کرد و ۱۸۵۱ دلار قیمت‌گذاری شد.

یادآور می‌شود، قیمت طلا و سکه منتشر شده، همان نرخی است که در لحظه تنظیم و انتشار خبر روی سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران اعلام شده و ممکن است در ساعات بعد تغییر کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی