یک عضو اتاق بازرگانی مطرح کرد: مدیران ناکارآمد مصیبت و تحریم گریبان‌گیر اقتصاد ایران

210
یک عضو اتاق بازرگانی مطرح کرد مدیران ناکارآمد مصیبت و تحریم گریبانگیر اقتصاد ایران

یک عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: در شرایط سخت اقتصادی و تحریم های کنونی، مصیبت اصلی اقتصاد ایران هستند.

پرویز حسابی در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: تحریم‌ها گریبان‌گیر اقتصاد کشور شده‌اند و باعث افزایش قیمت‌ها و نوسانات در بازار شده است. اگر می خواهیم مشکلات امروز اقتصاد ایران حل شود باید به فکر تعامل سازنده با دنیا باشیم و پروتکل‌های بین‌المللی را بپذیریم.

وی افزود: همه مصیبت امروز ما که گریبانگیر اقتصاد کشور شده است، مدیران اقتصادی ناکارآمدی هستند که متاسفانه این مدیران دولتی به بخش های خصوصی مانند اتاق بازرگانی ورود پیدا کرده‌اند و آسیب زیادی زده‌اند.

عضو اتاق بازرگانی ادامه داد: دولت در شرایط کنونی با مشکل فروش نفت و کسری بودجه مواجه شده است و گرفتاری های زیادی در این زمینه دارد. چنین مشکلاتی سبب می‌شود تا تنش‌ها در بازار افزایش پیدا کند و شاهد بروز این معظلات باشیم.

حسابی وی با بیان اینکه از نظر قانون اقتصادی جهانی در کشور سرمایه منفی داریم گفت:نوسانات و افزایش قیمت‌ها در بازارهای مختلف مانند ارز و سکه منطقی نیست و مسلماً با تغییر و تحولات بسیاری مواجه خواهد شد همانگونه که روند نزولی در بازار بورس آغاز شده است.

این فعال اقتصادی تصریح کرد: یکی دیگر از مشکلات اقتصاد کشور وجود نهادهای بودجه گیر غیر پاسخگویی است که بیش از دو سوم بودجه کشور را از آن خود کرده‌اند.

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی