۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

ارز دیجیتال و بحران انرژی؛ بیت کوین متهم ردیف اول

مطالعات دانشگاهی در آلمان سهم استخراج بیت کوین را در بین بقیه ارزهای دیجیتال مشخص کرده و معتقد است سهم بقیه ارزها نادیده گرفته شده اما حدود ۶۶ درصد انرژی مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال را بیت‌کوین مصرف می‌کند.

به گزارش سکه نیوز به نقل از کوین تلگراف، اخیراً در دانشگاه فنی مهندسی مونیخ تحقیقات جدیدی صورت گرفته است که نشان می دهد دو سوم انرژی مصرفی برای استخراج ارزهای دیجیتال به عهده بیت کوین است و یک سوم باقیمانده برای استخراج بقیه ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

این تحقیقات قانونگذاران را تشویق کرده تا برای در نظر گرفتن تاثیرات زیست محیطی استخراج ارز دیجیتال، فقط به بیت کوین بسنده نکنند.

در واقع ۶۶ درصد انرژی برای استخراج ارز دیجیتال، توسط بیت کوین مصرف می‌شود و ۲۰ ارز دیجیتال دیگر مسئول بقیه هستند.

محققان بر اساس الگوریتم‌های اولیه، هش‌ریت (معیار اندازه‌گیری دستگاه استخراج ارز دیجیتال) و تجهیزات استخراج به این نتیجه رسیدند که دو سوم انرژی مصرفی توسط بیت کوین مصرف می شود و یک سوم بقیه توسط ارزهای دیجیتالی که کمتر به آن‌ها توجه می شود، تولید می‌شود.

استخراج ارز دیجیتال

آیا استخراج ارز دیجیتال کره زمین را نابود می‌کند؟

بر اساس این مطالعه جدید، میزان مصرف انرژی برای استخراج ارز دیجیتال این روزها تبدیل به یکی از نگرانی‌های اصلی فعالان محیط زیست شده است.

با این حال مطالعات فقط روی استخراج‌ بیت‌کوین تمرکز دارند و بقیه ارزهای دیجیتال را نادیده می‌گیرند. مصرف انرژی به تنهایی مشکلی برای تغییرات اقلیم ایجاد نمی‌کند، مسئله اساسی این است که استخراج ارز دیجیتال بار اضافی برای انرژی ایجاد کرده و نیاز به منابع را بیشتر می‌کند.

پیش از این یکی از فعالان پیشروی بیت کوین، در سال ۲۰۰۹ روی این مسئله تاکید کرده بود. او معتقد بود استخراج ارزهای دیجیتال پتانسیل این را دارد که تبدیل به یک کابوس زیست محیطی شود.

این اظهارنظر پیش از ایجاد ارزهای دیجیتال دیگری همچون دش، موناکوین، لایت ‌کوین، بیت‌کوین کش، بیت‌کوین گولد، کومودو، راون‌کوین، هوریزن و غیره بود.

استخراج ارز دیجیتال

آیا پاسخ نفت است؟

با وجود تمام تردیدها، راه حل‌هایی برای تهیه انرژی لازم برای استخراج ارز دیجیتال بدون آسیب به محیط‌زیست پیشنهاد می شود. یکی از این پیشنهادها، استفاد از گازهای اضافی تولید شده زمان استخراج نفت، برای تولید برق است. به این ترتیب این گازها دیگر هدر نرفته و می‌توان تجهیزات استخراج ارز دیجیتال را در کنار چاه‌های نفت مستقر کرد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید