۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

چرا استخراج کنندگان چینی اقدام به حمله سایبری ۵۱ درصد نمی کنند؟

کشور چین بیش از ۶۰ درصد قدرت هش استخراج بیت کوین را در انحصار خود دارد و این امکان برای چین وجود دارد تا با اجرای حمله سایبری ۵۱ درصد، سیستم معاملات بیت کوین را با اختلال گسترده روبرو کند.

متخصصان صنعت رمزارز و تکنولوژی بلاک چین اما خلاف چنین نظریه ای را باور دارند و می گویند حتی در صورت حمله سایبری ۵۱ درصد از جانب پایگاه های استخراج این کشور، هکرها در پیشبرد اهداف خود محدودیت های گسترده ای دارند.

آنها می گویند هکرها چینی نمی توانند قوانین مرتبط با سیستم اجماع بلاک چین بیت کوین را به سادگی نقض کنند و سرقت رمزارز کاربران به دلیل تکثر و تنوع بانک ذخیره بیت کوین جهانی به هیچ وجه کار ساده ای نخواهد بود.

حمله 51 درصد

حمله سایبری ۵۱ درصد چندان صرفه و توجیه اقتصادی ندارد 

اما از سوی دیگر ماجرا حمله ۵۱ درصد چندان صرفه و توجیه اقتصادی ندارد. به فرض اینکه این حملات به زیرساخت های بانک جهانی ذخیره بیت کوین با موفقیت صورت پذیرد، در دوره گذار برای نقد کردن وجوه رمزارز، هکرها باید در بستر صرافی های رمزارز حجم انبوه دارایی رمزارز مسروقه را به فروش بگذارند.

فروش حجم انبوه بیت کوین از بستر صرافی های رمزارز نیز به دلیل قوانین نظارتی و مبارزه با پولشویی کار چندان ساده ای نخواهد بود.

در نظر داشته باشیم که مطابق اصول اقتصادی، پیاده‌سازی ناگهانی حجم انبوهی از یک دارایی در بازار سرمایه، ارزش و قیمت خرید آن دارایی را به طرز چشمگیری کاهش می دهد.

در بازار سرمایه در صورتی که میزان تقاضا برای فروش حجم انبوهی از یک محصول بیش از میزان تقاضا برای خرید همان محصول باشد،

ارزش اسمی آن محصول طی بازه زمانی کوتاه مدت کاهش پیدا می کند. بنابراین حمله سایبری ۵۱ درصد نوعی خودزنی و شلیک به پای خودی محسوب می شود.

فعالان حوزه رمزارزها و متخصصان تکنولوژی بلاک چین اعتقاد دارند رمزارزهای بین المللی به هیچ عنوان قابل تصرف انحصاری نیستند، به این معنی که هیچ کشوری نمی تواند با اعمال نظارت های ایدئولوژیک، سیاست گذاری های صنعت رمزارزها را جهت گذاری کند.

در کشور چین ۷۰ درصد کل قدرت هش استخراج بیت کوین تنها توسط ۱۰ استخر تامین می شود. بنابراین کاربران می توانند در صورت بروز حملات گسترده به زیرساخت های استخراج رمزارز خود، به سرعت از استخر آلوده خارج شوند.

صنعت رمزارزها

صنعت رمزارزها به هیچ عنوان قابل به انحصار کشیده شدن نیست

باید این نکته را همواره مد نظر داشته باشیم که تکنولوژی بلاک چین و به ویژه صنعت رمزارزها به دلیل وجود تعداد بسیار زیاد پایگاه ها و مشاهده گران مستقل، به هیچ عنوان قابل به انحصار کشیده شدن نیست.

کشور چین به دلیل تولید انبوه تراشه های استخراج رمزارز بیت کوین، ثبات اقتصادی و پایین بودن هزینه های انرژی، هم اکنون تنها ابرقدرت جهان در صنعت رمزارزها محسوب می شود،

اما با توجه به کثرت گرایی و نهادینه سازی گسترده تکنولوژی بلاک چین در سراسر جهان، در آینده نزدیک چه بسا قدرت انحصاری چین در زمینه قدرت هش استخراج رمزارزها تضعیف شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید