۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

افزایش قیمت جهانی طلا در سال ۲۰۲۰

بهای جهانی طلا از آغاز سال جاری میلادی تا کنون با افزایش ۱۷.۹ درصدی روبر شده است.

به گزارش سکه‌نیوز، جدیدترین گزارش منتشر شده توسط سایت خبری کیتکو نیوز نشان می دهد فلز زرد در ۱۲ ماه گذشته افزایش ۲۹.۱ درصدی را تجربه کرده است.

گفتنی است طلا از سال ۲۰۱۱ میلادی تا کنون یعنی در ۹ سال گذشته بیشترین افزایش بها را داشته است.

سازمان توسعه و همکاری اقتصادی (OECD) بینی کرده است که شمار بیکاران در سال جاری میلادی بیشتر از افرادی خواهد شد که در ۱۹۳۰ به سبب رکود اقتصادی شغل خود را از دست دادند.

همچنین به باور شورای طلای جهانی میزان تقاضای سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در بازار طلا با افزایش روبرو خواهد شد.

گفتنی است میزان تقاضای جهانی برای خرید طلا در ماه ژوئن با افزایش ۱۰۴ تنی روبرو شده است.
این گزارش همچنین نشان می دهد در نیمه نخست ۲۰۲۰ حدود ۶۵۵ هزار و ۶۰۰ تن طلا به ارزش ۳۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار معامله شده است.

آخرین بار در سال ۲۰۰۹ میلادی این حجم از طلا در بازارهای جهانی مبادله شده بود.

طبق گزارش شورای جهانی طلا، ورود سرمایه به صندوق‌های ETF طلا در سطح جهانی به ۳۹.۵میلیارد دلار رسیده و رکورد سالانه ۲۳میلیارد دلار که مربوط به سال ۲۰۱۶بوده را شکسته است. ۸۰درصد از ورود سرمایه در ژوئن مربوط به صندوق‌های آمریکای شمالی بوده که ۴.۶میلیارد دلار به دارایی های تحت مدیریت آنها افزوده شده است.

به گزارش رویترز، در حال حاضر بهای فلز زرد در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی درهفته گذشته با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۷۹۷دلار و ۸۹ سنت رسید.

گفتنی است در مجموع معاملات هفتگی، قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین رقم از سپتامبر ۲۰۱۱ به سطح ۱۸۱۷ دلار و ۷۱ سنت، شاهد افزایش حدودا ۱.۴ درصدی بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...