۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

بازار بورس امروز ۲ دی ۹۹/ رشد نوسانی بورس با حمایت سهام شاخص‌ساز

بازار بورس امروز نیز به جریان نوسانی خود ادامه داد اما با حمایت و تقاضای مطلوبی که در سهام شاخص‌ساز صورت گرفت، شاخص کل کار خود را مثبت پایان داد.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۸ هزار و ۴۹۶ واحد رشد به عدد یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۸۸۹ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با ۷ هزار و ۹۶۵ واحد افزایش به عدد ۴۶۰ هزار و ۳۸۸ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۱۱ میلیارد و ۲۷۷ میلیون سهم با ارزش ۱۲۲ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال داد و ستد شدند.

نمادهای فارس، فملی، مکل، خودرو، اخابر، وپارس و شستا بیشترین تاثیر را در شاخص کل امروز داشتند. همچنین بیشترین تراکنش ها نیز به نمادهای شپنا، شستا، خودرو، وتجارت، خساپا، سیتا و فملی اختصاص داشت.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۱۷۴ واحد افزایش به ۲۰ هزار و ۱۱۹ واحد رسید.

تاثیرگذارترین نمادها در شاخص فرابورس امروز، بپاس، آریا، زاگرس، کگهر، میدکو، کوثر و سمگا بودند. نمادهای وسپهر، بپیوند، دی، زملارد، چخزر، بگیلان و شاروم نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

وضعیت امروز بازار نشان از آن دارد که حرکت نوسانی شاخص کل همچنان ادامه دارد و به دلیل افزایش ریسک معاملات و احتیاط معامله گران شاخص کل کماکان به سطوح مقاومتی و حمایتی حساس است.

نمودار تحلیلی شاخص بورس

نقشه بازار در انتهای معاملات امروز نشان می دهد که حمایت و تقاضای مطلوبی که در گروه های خودرویی، بانکی و پالایشی ایجاد شد، شاخص کل را در پایان کار رو به افازیش سوق داد. با این حال گروه شرکت های چندرشته ای و فلزات اساسی و محصولات شیمیایی به صورت مشخص در مقابل افزایش شاخص کل مقاومت ایجاد کردند.

این در حالی است که نوسانات اخیر سفته بازی را در بازار افزایش داده و همین مساله نیز ممکن است حرکت سهم های شاخص ساز را تحت تاثیر قرار دهد. با این وجود نمی توان مشخصا گفت که عرضه در گروه های منفی مربوط به نوسان گیری است؛ چرا که عرضه های قابل توجهی از سوی حقوقی ها نیز صورت گرفته است.

با این وجود وضعیت بازار نشان می دهد که تمایل به صعود وجود دارد و افزایش ۲ هزار میلیارد تومانی ارزش معاملات می تواند حاکی از رشد ورود نقدینگی باشد. کارشناسان نیز بارها بر این مساله تاکید کرده اند که کلیات بازار وضعیت مطلوبی دارد و احتمال خروج مثبت از نوسانات کنونی بسیار بالاست.

شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز (۲ دی ۹۹) با ۸ هزار و ۴۹۶ واحد رشد به عدد یک میلیون و ۴۴۴ هزار و ۸۸۹ واحدی رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید