۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

بازار بورس امروز ۲۴ دی ۹۹/ امیدواری در بورس برای هفته آینده

بازار بورس امروز کار خود را در شرایطی پایان داد که راند پایانی با تقاضا در برخی از سهم ها همراه شد و این مساله تا حدودی امیدواری هایی برای هفته پیش رو ایجاد کرد.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۳۰ هزار و ۸۴۸ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۴ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات، با ۸ هزار و ۴۰۶ واحد افت به عدد ۴۵۴ هزار و ۷۸۵ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۱۰ میلیارد و ۹۱۷ میلیون سهم با ارزش ۱۰۲ هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمودار تحلیلی شاخص بورس

نمادهای فارس، فملی، فولاد، شستا، وبملت، شپنا و جم بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و نمادهای پرتراکنش نیز، شستا، خودرو، ثبهساز، شپنا، خساپا، ولپارس و فملی بودند.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۳۸۱ واحد افت به عدد ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحدی رسید.

نمادهای آریا، کگهر، غصینو، زاگرس، وسپهر، شگویا و هرمز، تاثیرگذارترین نمادها در شاخص کل فرابورس بودند،در این بین نمادهای وسپهر، چخزر، سپیدار، بپیوند، بگیلان، آریا و شاروم نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

نقشه بازار بورس

بازار بورس مدتی است که در یک جریان نزولی به سر می برد و این موضوع از آنجایی نشات می گیرد که عرضه ها در بازار طی روزهای اخیر با رشدی جدی همراه شدند.

معامله گران بر این باورند که حقوقی ها مدتی است که به هیچ عنوان از سهام شاخص ساز حمایت نمی کنند و این موضوع عاملی شده است برای افت قیمت سهام.

با این وجود امروز در برخی از سهم های شاخص ساز شاهد آن بودیم که تقاضای مطلوبی شکل گرفته است. یکی از مهم ترین آنها شستا بود که پس از یک دوره کاهش قیمت، در معاملات امروز با افزایش قیمت همراه شد. این سهم از آنجایی که بخش قابل توجهی از ارزش بازار را تشکیل می دهد تا حدودی بر جریان کلی بازار تاثیر گذاشت و مانع افت بیشتر شاخص کل شد.

وضعیت در سهام خودرویی ها نیز تقریبا مشابه بود و در لحظات پایانی بازار شاهد قیمت های مثبت در لیدرهای این گروه بودیم.

این در شرایطی است که ارزش و حجم معاملات نیز امروز نسبت به روز گذشته بهبود نسبی یافتند و در نتیجه ممکن است با وجود تقاضای ایجاد شده و بهبود حجم معاملات، در هفته آینده شاهد تغییر جریان در بازار بورس باشیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید