۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۰۵/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

بازار بورس امروز ۲۳ دی ۹۹، افت ۴۰ هزار واحدی شاخص بورس

بازار بورس امروز کار خود را با افت بیش از ۴۰ هزار واحدی شاخص کل به پایان رساند.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۹۷ واحدی رسید.

 

شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات، با ۶ هزار و ۱۶۵ واحد افت به عدد ۴۶۳ هزار و ۱۹۴ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۷ میلیارد و ۴۷۲ میلیون سهم با ارزش ۸۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نمادهای فارس، فولاد، فملی، شستا، کگل، تاپیکو و پارسان بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و نمادهای پرتراکنش نیز، ثبهساز، ولپارس، شستا، خودرو، فملی، کچاد، سیت و امین بودند.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۴۷۳ واحد افت به عدد ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحدی رسید.

نمادهای کگهر، آریا، بپاس، زاگرس، هرمز، صبا، ذوب و میدکو، تاثیرگذارترین نمادها در شاخص کل فرابورس بودند. در این بین نمادهای کرمان، چخزر، شاروم، وسپهر، سپیدار، بپیوند و غصینو نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

بازار بورس امروز بار دیگر گرفتار عرضه های چشمگیر در سهام شاخص ساز شد و این مساله کلیات بازار را با افت همراه کرد.

نقشه بازار نشان از آن دارد که همه گروه ها به جز سهام دارویی، دچار افت قیمت شده اند و این مساله می تواند خسارت هایی جدی را به سرمایه سهام داران وارد کند.

نکته دیگری که در معاملات امروز شاهد آن بودیم، این بود که حجم و ارزش معاملات به شدت کاهش پیدا کرد و این مساله از گیر کردن سرمایه سهام داران در صف های فروش حکایت دارد.

این در شرایطی است که ارزش صف های فروش حتی در ساعات پایانی معاملات نیز بیش ا ز۳ هزار میلیارد تومان بود. در نتیجه می توان دریافت که نمی توان انتظار داشت که در روزهای آتی به سادگی جریان بازار تغییر کند و بازار نیاز به تحولی جدی دارد.

در این بین کارشناسان بر این باورند که شاخص کل تا رسیدن به عدد ۱.۲ میلیونی، محدوده حمایتی چندان معتبری پیش رو ندارد. با این وجود، شاخص کل هم وزن در محدوده ۴۶۰ هزار واحدی شانس تغییر جهت را دارد.

بر این اساس باید دید که آیا در معاملات روزهای آتی، حمایتی از بازار رخ می دهد یا خیر؛ چرا که به نظر می رسد که تنها با حمایت سهامداران حقوقی از سهم های شاخص ساز، شنس تغییر جهت شاخص کل افزایش پیدا کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

ذخیره‌سازی تاییدیه واکسن کرونا با استفاده از بلاک‌چین در آلمان

منطقه ای در آلمان قصد دارد تاییدیه واکسیناسیون کووید۱۹ افراد را با استفاده از فناوری بلاک چین ذخیره کند. این روش علاوه بر کارآمدبودن...

کاهش شدید جرایم رمزارز در سال ۲۰۲۰

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که جرایم مرتبط با رمزارز در سال ۲۰۲۰ به شدت کاهش داشته و تنها ۰.۳۴ درصد از...

چه کالاهایی می‌توان با ارز دیجیتال خرید؟

ارزش بسیاری از رمزارزها افزایش داشته است و در همین راستا بسیاری از فروشندگان کالاها خواستار قبول کردن ارز های دیجیتال برای محصولات و...

شیوع کووید۱۹ توسعه استیبل کوین بانک های مرکزی را سرعت بخشید

کارشناسان حوزه رمزارز معتقدند شیوع ویروس کرونا توسعه رمزارز توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان را تسریع کرده است. از سوی دیگر این...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.