۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۰۴/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | شنبه

بازار بورس امروز ۱ دی ۹۹، شاخص دچار حرکت سینوسی شده است

بازار بورس در پایان معاملات امروز نشان داد که شاخص کل دچار نوعی حرکت سینوسی شده است.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۲ هزار و ۷۰۸ واحد افت به عدد یک میلیون و ۴۳۶ هزار و ۴۱۵ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن اما بر خلاف شاخص کل، با ۴ هزار و ۵۸۰ واحد رشد به عدد ۴۵۲ هزار و ۴۱۹ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون سهم به ارزش ۱۰۷ هزار و ۳۲ میلیارد ریال داد و ستد شدند.

نمادهای شستا، خودرو، فولاد، فخوز، رمپنا، شپنا و کگل بیشترین تاثیر را در شاخص داشتند و پرتراکنش ترین نمادها، شستا، شپنا، خودرو، کاما، وتجارت، فملی و خساپا بودند.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۲۵۵ واحد رشد به عدد ۱۹ هزار ۹۴۴ واحدی رسید.

نمادهای مارون، بپاس، میدکو، زاگرس، آریا، دی و بنو تاثیرگذارترین نمادها در این شاخص بودند و نمادهای بپیوند، وسپهر، دی، زدشت، بگیلان، چخزر و شاروم نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

جریان حاکم بر شاخص کل بورس به گونه ای است که در بالای آن محدوده مقاومتی و در پایین آن محدوده حمایتی وجود دارد. در این شرایط نکته حائز اهمیت این است که بازار می تواند دچار نوساناتی پی در پی شود.

این شرایط بازار را به سمتی سوق می دهد که ریسک سرمایه گذاری در آن افزایش پیدا کند و همین مساله احتیاط را بیشتر کرده و بازار را هیجانی می کند.

نکته مهم دیگر این است که بازار این روزها به سرمایه گذاران میان مدت روی خوشی نشان نداده است و از این رو دسته سرمایه گذاران میان مدت نیز به نوسان گیری روی آورده اند و تعداد بالای نوسان گیران می تواند عامل دیگری برای تنش های حرکتی شاخص کل شود.

در نتیجه شاهد آن هستیم که شاخص کل دچار یک حرکت سینوسی شده است و عمده نوسانات نیز برای سهم های شاخص ساز رخ می دهد؛ چرا که شاخص کل هم وزن و فرابورس، بر خلاف شاخص کل جریانی صعودی و آرام را در پیش گرفته اند که این مساله نشان دهنده آرامش در سهم های کوچک است.

در چنین شرایطی بدون شک معامله گران نمی توانند اقدام به سرمایه گذاری های میان مدت کنند؛ اما کارشناسان بر این باورند که بازار همچنان برای سرمایه های بلند مدت گزینه مناسبی است. این در حالی است که افزایش عرضه ها در راند پایانی معاملات امروز می تواند به معاملات فردا نیز منتقل شود و روز با کاهش آغاز شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

منتخب سردبیر

گلایه رئیس کمیسیون بلاک چین و رمزارز سازمان نصر از وزارت نیرو

مسئولان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از اقدامات وزارت نیرو و دولت گلایه دارند و بر این باورند که اقدامات انجام شده صنعت رمزارزها را...

آینده روشن رمزارز کونوس

در مقاله های پیشین سکه نیوز، به بررسی و تحلیل پلتفرم کونوس پرداختیم، در این مقاله با مروری کوتاه روی این پلتفرم به بررسی...

فناوری‌بلاک چین به مبارزه با کلاه‌برداری خودرویی می‌رود

یک ائتلاف جهانی خودرویی در حال به کارگیری شناسنامه های بر اساس بلاک چین برای تعقیب و نگهداری تاریخ و اطلاعات خودروهای دسته دوم...

پیش بینی مدیرعامل گری اسکیل از بازار کریپتو در ۲۰۲۱

مدیرعامل گری اسکیل (Grayscale) بر این باور است که ۶ عامل از جمله پذیرش گسترده از سوی نهادها، تنظیم مقررات مطلوب و رشد رمزارزها...

بازار رمزارزها در شوک عرضه و کاهش قیمت

بازار رمزارزها امروز وضعیت به خصوصی را دارد و نگاه به چارت قیمت ها نشان از آن دارد که تقریبا همه سکه ها با...

پربازدیدترین اخبار

بیتکوین چقدر متمرکز است؟

یکی از مهمترین دلایل ساخت رمز ارز به نام بیتکوین، این بود که تمرکز پول در دست یک دولت و یا نهاد نباشد و...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.