۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

بزرگترین بانک دولتی روسیه با همکاری یک شرکت بزرگ هواپیمایی، سیستم فروش بلیط مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را راه اندازی خواهد کرد

بانک Sberbank ، بزرگترین بانک دولتی روسیه با همکاری شرکت هواپیمایی S7 در نظر دارد سیستم فروش بلیط مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین خود را به زودی راه اندازی کند.

پلتفرم فروش بلیط های هواپیمایی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین سرعت پرداخت های مالی را از طریق قراردادهای هوشمند و رمزارزها و توکن های دیجیتال افزایش خواهد داد. در روش های سنتی مشخصاً سرعت پرداخت های مالی و رزرو بلیط های هواپیمایی فرایند طاقت فرسا و زبانبری است. با استفاده از تکنولوژی بلاک چین سرعت تبادلات مالی به صورت چشمگیری افزایش پیدا خواهد کرد.

طبق گزارش منابع خبری در روسیه، این پلتفرم در سال جاری به صورت رسمی کار خود را در صنعت هواپیمایی این کشور آغاز خواهد کرد. این نخستین بار است که از توکن های مجازی و رمزارزها به عنوان یک روش پرداخت مالی در کشور روسیه استفاده می شود.

با آغاز به کار پلتفرم جامع فروش بلیط های هواپیمایی در بستر تکنولوژی بلاک چین، بسیاری از شرکت های هواپیمایی در روسیه می توانند با ایجاد شبکه های غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین، سیستم های فروش بلیط خود را به صورت انحصاری ایجاد کنند.

سیستم بلاک چین

سیستم بلاک چین سرعت پرداخت و تبادلات مالی در صنعت هواپیمایی را تسریع خواهد کرد

به گزارش کارگروه ویژه بلاک چین در بانک دولتی روسیه، سیستم بلاک چین می تواند چرخه پرداخت و تبادلات مالی در صنعت هواپیمایی را از حدود ۱۰ روز به تنها ۲۰ ثانیه کاهش دهد.

در سال ۲۰۱۷ بزرگترین شرکت هواپیمایی روسیه با امضای توافق نامه همکاری با بزرگترین بانک خصوصی این کشور نخستین پلتفرم جامع فروش بلیط های هواپیمایی مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین را راه اندازی کرد.
اسپربانک روسیه در نظر دارد به زودی رمزارز پایدار خود را به نسبت ارزشی یک به یک با روبل روسی، وارد بازار تجاری این کشور کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید