۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

بازار بورس امروز ۶ دی ۹۹، افت ۲۴ هزار واحدی شاخص بورس

بازار بورس امروز در پی افزایش عرضه ها در سهام شاخص ساز، با افت قابل توجه شاخص کل همراه شد.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۲۴ هزار و ۳۴۶ واحد افت به عدد یک میلیون و ۴۲۳ هزار و ۵۶۸ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن اما با ۴ هزار و ۹۹۷ واحد رشد به عدد ۴۷۳ هزار و ۵۰۵ واحدی رسید.

طی معاملات امروز، تعداد ۹ میلیارد و ۲۱۳ میلیون سهم به ارزش ۱۲۳ هزار و ۵۰۶ میلیارد ریال داد و ستد شدند.

نمادهای فارس، فملی، شستا، فولاد، تاپیکو، شپنا و خودرو بیشترین تاثیر را بر شاخص کل داشتند. پرتراکنش ترین نمادها نیز شستا، فملی، سیتا، فولاد، وتجارت و خودرو بودند.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۶۹ واحد افت به عدد ۲۰ هزار و ۷۳ واحدی رسید.

بیشترین تاثیر در فرابورس را نمادهای بپاس، کگهر، هرمز، آریا، صبا، مارون و ذوب داشتند. نمادهای وسپهر، بپیوند، چخزر، دی، بگیلان، زملارد و تلیسه نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

شاخص کل در شرایطی امروز با افتی شدید همراه شد که در پایان هفته اخیر عرضه ها در بازار افزایش پیدا کرده بودند.

اما در این میان سهام کوچک تر با جریانی مثبت همراه بودند و این مساله از جریان افزایشی شاخص کل هم وزن قابل تشخیص است.

از این رو در معاملات امروز نیز نمادهای شاخص ساز با افزایش شدید عرضه ها همراه شدند و شاخص کل را با افتی جدی رو به رو کردند.

در این میان شاهد آن بودیم که صندوق های ETF دولتی نیز با افتی چشمگیر همراه بودند و این مساله اعتراض برخی از سهام داران خرد را برانگیخت.

با این وجود شاخص با این کاهش شدید وارد محدوده حمایتی مهمی شد و در پایان معاملات، تحرکاتی در برخی از سهم ها مشاهده می شد.

همان طور که پیش تر نیز به آن اشاره شده است، محدوده حمایتی ۱.۴ میلیونی، می تواند نقشی اساسی را برای حمایت از شاخص کل بازی کند و وضعیت کنونی بازار را تغییر دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید