۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

|

|
| ۲۶/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | جمعه

بازار بورس امروز ۷ دی ۹۹

بازار بورس امروز در حالی کار خود را کاهشی پایان داد که در میانه های معاملات، امیدهایی برای افزایش ایجاد شده بود، اما ناکام ماند.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۴ هزار و ۵۱۶ واحد افت به عدد یک میلیون و ۴۱۹ هزار و ۵۳ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با ۱۲۸۲ واحد افت به عدد ۴۷۲ هزار و ۱۴۱ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۱۰ میلیارد و ۴۶۷ میلیون سهم به ارزش ۱۲۸ هزار و ۳۶۴ میلیارد ریال داد و ستد شدند.

نمادهای شستا، تاپیکو، نوری، وپارس، خودرو، رمپنا و شبندر، بیشترین تاثیر را در شاخص بورس داشتند. بیشترین تراکنش ها نیز به نمادهای شستا، برکت، شپنا، خودرو، ولپارس، خساپا و وسینا اختصاص داشت.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۶۳ واحد افت به عدد ۲۰ هزار و ۱۰ واحدی رسید.

نمادهای غصینو، بپاس، زاگرس، دی، شگویا، وهور و ذوب بیشترین تاثیر را در این شاخص داشتند و نمادهای وسپهر، بپیوند، چخزر، دی، زملارد، بگیلان و آریا نیز بیشترین تراکنش ها را به خود اختصاص دادند.

شاخص کل بورس امروز با افت آغاز کار خود به محدوده حمایتی ۱.۴ میلیونی رسید و همین مساله بسیاری از سهم های شاخص ساز را با افزایش تقاضا همراه کرد. اما اندکی بعد شاهد آن بودیم که در گروه های خودرویی، سیمانی و بانکی همچنان عرضه قوی تر از تقاضا است.

از این رو با تلاشی که سهم های شرکت های چند رشته ای و گروه پالایشی انجام دادند، همچنان شاهد آن بودیم که بازار کار خود را منفی پایان داد.

با این وجود کاهش پایانی شاخص کل تا حدودی متعادل بود و نمی توان آن را افتی جدی دانست.

علاوه بر این تقاضایی که برای سهم هایی مانند شستا ایجاد شده، ممکن است دید عمومی را نسبت به شاخص تغییر دهد و میل را برای خرید بیتشتر کند.

اما در این بین نکته مهم این است که شاخص کل هم وزن نیز به رغم نوساناتی که امروز داشت، کار خود را کاهشی پایان داد و به همین خاطر، شمایل بازار تقریبا سرخ پوش است.

با این وجود همچنان کارشناسان بر این نکته تاکید دارند که نوسانات کنونی می تواند مقطعی باشد و روند کلی بازار صعودی است. اما در این میان با وجود تنش هایی که در برخی سهام شاخص ساز وجود دارد، ممکن است فردا نیز آغاز بازار را منفی کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.