۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

|

|
| ۲۸/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | یکشنبه

دولت ایران به دنبال دست بالا در حوزه استخراج رمزارز

دولت ایران به استخراج انواع رمزارزها چراغ سبز نشان داده است. در سال ۲۰۱۹ دولت ایران با تدوین قوانین مرتبط با رمزارزها اعلام کرد هرگونه فعالیت در حیطه بلاک چین و صنعت رمزارزها باید با اخذ مجوزهای قانونی صورت بگیرد.

اخیراً دولت حسن روحانی به مزرعه های استخراج رمزارز چراغ سبز نشان داده است و همین موضوع می تواند جنگ “قدرت هش” را در سطوح بین المللی افزایش دهد.

در ایران استخراج رمزارز به دلیل مصرف برق ارزان قیمت بسیار رونق پیدا کرده است. همین موضوع باعث شده است این کشور پس از چین به یکی از کشورهای شاخص در استخراج رمزارزها تبدیل شود.

اخیراً کشورهای منطقه آمریکای شمالی نیز فعالیت خود را در حیطه استخراج رمزارزها به صورت چشمگیر افزایش داده اند.

استخراج رمزارزها

در ایران استخراج رمزارزها به شدت کنترل می شود

در ایران استخراج رمزارزها به شدت کنترل می شود. دولت ایران با تدوین قوانین سفت و سخت قضایی تنها به نهادهایی اجازه استخراج گسترده رمزارزها را می دهد که توسط مراکز متمرکز دولتی مورد تایید قرار گرفته باشند.

تعرفه های برق برای استخراج رمزارزها توسط مراجع قانونی تعیین و به مزارع استخراج ابلاغ می شود.

دولت ایران اعتقاد دارد فعالیت غیر قانونی مزارع استخراج رمزارز باعث افت شدید جریان برق در مناطق صنعتی و شهری می شود. بابک بهبودی متخصص بلاک چین و صنعت رمزارزها معتقد است موضع کنونی دولت می تواند نقطه عطف استخراج قانونی رمزارز در ایران باشد.

تا اوایل سال جاری میلادی وزارت صنعت معدن و تجارت ایران بیش از ۱۰۰۰ مجوز استخراج قانونی رمزارز صادر کرده است.

در سال های گذشته بسیاری از استخراج کنندگان برای استفاده رایگان از برق شهری، وسایل استخراج رمزارز خود را در مساجد تعبیه می کردند. همین موضوع باعث شد دولت ایران قوانین سفت و سخت تری را در ارتباط با صنعت رمزارزها تدوین و ابلاغ کند. 

دولت ایران برای مقابله با مزارع غیر قانونی استخراج رمزارز به افرادی که اطلاعاتی درباره مکان استخرهای استخراج رمزارز در اختیار مراجع انتظامی و قضایی قرار دهند ۱۰ میلیون تومان پاداش می دهد.

دولت ایران همچنین از سوی دیگر برای تشویق فعالان حوزه رمزارزها اعلام کرده است آن دسته از فعالانی که درآمدهای خارجی و ارزهای صادراتی خود را به چرخه اقتصاد ایران وارد کنند از پرداخت مالیات معاف هستند.

کنترل تورم افسار گسیخته

دولت ایران در نظر دارد در راستای مقابله با آثار مخرب تحریم های آمریکا و کنترل تورم افسار گسیخته، صنعت رمزارزها را به صورت رسمی وارد چرخه تجارت بین المللی خود کند

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در ماه می سال جاری به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت دستور داد چارچوب کلی استخراج رمزارزها را صورت بندی کنند.

دولت ایران در نظر دارد در راستای مقابله با آثار مخرب تحریم های آمریکا و کنترل تورم افسار گسیخته، صنعت رمزارزها را به صورت رسمی وارد چرخه تجارت بین المللی خود کند.

ایران پنجمین کشور از لحاظ در اختیار داشتن قدرت هش استخراج رمزارز در سطح بین المللی است و در کنار مصر، کویت و میانمار پایین ترین نرخ مصرف برق را در میان کشورهای جهان در اختیار دارد.

بابک بهبودی اعتقاد دارد ایران باید برای بهبود بازدهی مصرف انرژی و افزایش نرخ هش استخراج رمزارز، به وسایل پیشرفته استخراج دسترسی داشته باشد در غیر اینصورت نمی تواند در سطح جهانی صنعت رمزارز خود را مطرح کند.

دولت ایران هش

در صورتی که زیرساخت های فنی و موارد مرتبط با مواضع قضایی و حقوقی در ایران اصلاح شود، می توان امیدوار بود که ایران در آینده در میان پنج کشور جهان از لحاظ قدرت هش شبکه استخراج رمزارز قرار بگیرد

در سال ۲۰۱۹ ایران در رتبه ۹ جهانی از لحاظ ظرفیت تولید قدرت گرمایی قرار گرفت. همین موضوع می تواند رد پای ایران را در بازار رمزارزها پر رنگ تر از پیش کند.

در صورتی که زیرساخت های فنی و موارد مرتبط با مواضع قضایی و حقوقی در ایران اصلاح شود، می توان امیدوار بود که ایران در آینده در میان پنج کشور جهان از لحاظ قدرت هش شبکه استخراج رمزارز قرار بگیرد.

قیمت بیت کوین

آیا قیمت بیت کوین تا مرز ۵۰۰ هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد؟ 

پس از هاوینگ، سختی شبکه بلاک چین بیت کوین به صورت چشمگیری افزایش پیدا کرد. همین موضوع باعث شده است استخراج این رمزارز با استفاده از وسایل تکنولوژی قبلی به صرفه نباشد.

متخصصان باور دارند توسعه شبکه های استخراج رمزارز در گستره های جغرافیایی وسیع در آینده می تواند انحصار قدرت هش چین در سطح بین المللی را بشکند. همین موضوع می تواند قیمت بیت کوین را در آینده تا مرز ۵۰۰ هزار دلار افزایش دهد.

چین کماکان بزرگترین قدرت هش را در سطح بین المللی در اختیار دارد. این کشور ۶۵ درصد نرخ هش استخراج رمزارز را در شبکه بلاک چین جهانی در انحصار خود دارد.

بسیاری از متخصصان و فعالان حوزه رمزارز اعتقاد دارند افزایش سختی شبکه بیت کوین و بحران های محیطی نظیر همه گیری ویروس کرونا و آغاز جنگ سرد بین آمریکا و چین باعث شده است فعالیت مزارع استخراج رمزارز در ماه های اخیر با رکود روبرو شود. با این اوصاف بسیاری اعتقاد دارند صنعت رمزارزها در آینده به قطب تجارت جهانی تبدیل خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید