۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

نرخ ارز صرافی ملی امروز ۴ دی ۹۹ 

قیمت ارز در صرافی ملی امروز نیز مانند روز گذشته با توجه به افزایش تقاضا در سطح بازار با افزایش همراه شد.

به گزارش سکه نیوز، قیمت فروش دلار در صرافی ملی با ۸۰ تومان افزایش به ۲۵ هزار و ۸۶۰ تومان رسید.

قیمت خرید دلار نیز به ۲۴ هزار و ۸۶۰ تومان رسید که نشان از رشد ۸۰ تومانی این شاخص نسبت به روز گذشته دارد.

نرخ فروش یورو اما افزایشی بیشتر را تجربه کرد و با ۱۶۰ تومان رشد به ۳۱ هزار و ۵۶۰ تومان رسید.

قیمت خرید یورو هم افزایشی ۱۶۰ تومانی را تجربه کرد و در تابلوی صرافی ملی به ۳۰ هزار و ۵۶۰ تومان رسید.

کارشناسان معتقدند که نزدیک شدن نرخ ارز به کانال ۲۶ هزار تومانی، جوی روانی نسبت به افزایش قیمت ها در بازار ایجاد کرده و این مساله موجب رشد تقاضا شده است.

همین مساله باعث شده است که قیمت ها در روزهای اخیر با جریانی افزایشی همراه شوند. اما این افزایش ها از پشتوانه مطلوبی برخوردار نیستند.

فعالان بازار ارز بر این باورند که نرخ ها همچنان جای تعدیل دارد و ادامه تزریق قابل توجه ارز توسط بانک مرکزی به بازار متشکل ارزی، گواهی بر این امر است.

در این بین مساله دیگری که وجود دارد این است که اعضای کشورهای حاضر در برجام بار دیگر به بازگشت آمریکا به این توافق تاکید کرده اند و این می تواند نقطه مهمی در تجارت خارجی ایران باشد.

در صورت برگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم های ایران شاهد آن خواهیم بود که تجارت بین المللی ایران و همچنین میزان تولید نفت و صادرات کشور با افزایش همراه شده و این موضوع ارزش پول ملی را تقویت می کند.

از این رو پشتوانه ای برای افزایش نرخ ارز در بازار وجود ندارد و تنها نکته موجود همین است که معامله گران در بازار به خرید تحریک می شوند و نرخ ها اندکی افزایش پیدا می کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید