۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

نگاهی به وضعیت بازارهای کشور امروز ۲۴ دی ۹۹

بازارهای کشور امروز همگی با کاهش همراه شدند، اما معاملات بورس نشان از آن داشت که ممکن است در هفته آتی، بهبودی در بورس حاصل شود.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۳۰ هزار و ۸۴۸ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۸۷۴ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات، با ۸ هزار و ۴۰۶ واحد افت به عدد ۴۵۴ هزار و ۷۸۵ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۱۰ میلیارد و ۹۱۷ میلیون سهم با ارزش ۱۰۲ هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۳۸۱ واحد افت به عدد ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحدی رسید.

بازار بورس مدتی است که در یک جریان نزولی به سر می برد و این موضوع از آنجایی نشات می گیرد که عرضه ها در بازار طی روزهای اخیر با رشدی جدی همراه شدند.

معامله گران بر این باورند که حقوقی ها مدتی است که به هیچ عنوان از سهام شاخص ساز حمایت نمی کنند و این موضوع عاملی شده است برای افت قیمت سهام.

با این وجود امروز در برخی از سهم های شاخص ساز شاهد آن بودیم که تقاضای مطلوبی شکل گرفته است. یکی از مهم ترین آنها شستا بود که پس از یک دوره کاهش قیمت، در معاملات امروز با افزایش قیمت همراه شد. این سهم از آنجایی که بخش قابل توجهی از ارزش بازار را تشکیل می دهد تا حدودی بر جریان کلی بازار تاثیر گذاشت و مانع افت بیشتر شاخص کل شد.

وضعیت در سهام خودرویی ها نیز تقریبا مشابه بود و در لحظات پایانی بازار شاهد قیمت های مثبت در لیدرهای این گروه بودیم.

این در شرایطی است که ارزش و حجم معاملات نیز امروز نسبت به روز گذشته بهبود نسبی یافتند و در نتیجه ممکن است با وجود تقاضای ایجاد شده و بهبود حجم معاملات، در هفته آینده شاهد تغییر جریان در بازار بورس باشیم.

قیمت ارز نیز مانند بورس امروز در بازار با کاهش همراه شد.

قیمت فروش دلار در صرافی ملی با ۳۵۰ تومان کاهش به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسید.

قیمت خرید دلار نیز در صرافی ملی ۱۰۰ تومان کاهش یافت و به ۲۳ هزار و ۹۰۰ تومان رسید.

نرخ فروش یورو هم در پایان معاملات امروز با ۱۹۰ تومان کاهش به ۲۹ هزار و ۹۹۰ تومان رسید.

قیمت خرید این ارز نیز به ۲۹ هزار و ۳۹۰ تومان رسید که نشان از رشد ۶۰ تومانی این شاخص نسبت به روز گذشته دارد.

بازار ارز امروز تحت تاثیر اخباری قرار داشت که بر مبنای آن احتمال دارد منابع ارزی بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر آزاد شود.

رئیس جمهوری در این خصوص گفته است که اگر منابع ایران در کشورهای دیگر آزاد شود، ممکن است قیمت ارز تا ۱۵ هزار تومان نیز کاهش پیدا کند. این موضوع به بازار سیگنال داده است که احتمال کاهش قیمت ها وجود دارد.

اما در این میان نکته ای که وجود دارد این است که فاصله نرخ خرید و فروش ارز در صرافی ملی کاهش پیدا کرده است و این موضوع می تواند نشان از میل خرید ارز توسط بانک ها داشته باشد. از این رو در بازار زمزمه هایی به گوش می رسد، مبنی بر این که به زودی باید منتظر یک افزایش قیمت بود.

با این حال همچنان بازار گارد کاهشی دارد و نمی توان از این زمزمه ها مطمئن بود. به خصوص این که روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا ممکن است قیمت ها را بیش از پیش کاهش پیدا کند.

در بازار آزاد نیز قیمت ارز با کاهش همراه شد و در معاملات عصر شاهد آن بودیم که قیمت دلار به ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است و کاهشی حدود ۳۰۰ تومان را نسبت به روذ گذشته نشان می دهد.

در همین راستا قیمت طلا نیز در پی کاهش نرخ دلار با افت همراه شد،قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان معاملات امروز با ۲۶ هزار تومان کاهش به یک میلیون و ۷۹ هزار تومان رسید.

نرخ سکه بهار آزادی نیز به ۱۰ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان رسید که نشان از افت ۲۴۵ هزار تومانی این شاخص نسبت به روز گذشته دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید