۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

نگاهی به وضعیت بازارهای کشور امروز ۲۳ دی ۹۹

بازارهای کشور امروز با افت شدید بورس و آرامش در معاملات ارز همراه بودند، به طوری که قیمت دلار در صرافی ملی نسبت به روز گذشته ثابت ماند. در این میان اما نرخ طلا در کشور به دلیل افزایش قیمت های جهانی اندکی رشد کرد.

به گزارش سکه نیوز، شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با ۴۰ هزار و ۶۲۷ واحد افت به عدد یک میلیون و ۲۶۰ هزار و ۶۹۷ واحدی رسید.

شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات، با ۶ هزار و ۱۶۵ واحد افت به عدد ۴۶۳ هزار و ۱۹۴ واحدی رسید.

طی معاملات امروز تعداد ۷ میلیارد و ۴۷۲ میلیون سهم با ارزش ۸۷ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص کل فرابورس نیز در پایان معاملات امروز با ۴۷۳ واحد افت به عدد ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحدی رسید.

بازار بورس امروز بار دیگر گرفتار عرضه های چشمگیر در سهام شاخص ساز شد و این مساله کلیات بازار را با افت همراه کرد.

نقشه بازار نشان از آن دارد که همه گروه ها به جز سهام دارویی، دچار افت قیمت شده اند و این مساله می تواند خسارت هایی جدی را به سرمایه سهام داران وارد کند.

نکته دیگری که در معاملات امروز شاهد آن بودیم، این بود که حجم و ارزش معاملات به شدت کاهش پیدا کرد و این مساله از گیر کردن سرمایه سهام داران در صف های فروش حکایت دارد.

این در شرایطی است که ارزش صف های فروش حتی در ساعات پایانی معاملات نیز بیش ا ز۳ هزار میلیارد تومان بود. در نتیجه می توان دریافت که نمی توان انتظار داشت که در روزهای آتی به سادگی جریان بازار تغییر کند و بازار نیاز به تحولی جدی دارد.

در این بین کارشناسان بر این باورند که شاخص کل تا رسیدن به عدد ۱.۲ میلیونی، محدوده حمایتی چندان معتبری پیش رو ندارد. با این وجود، شاخص کل هم وزن در محدوده ۴۶۰ هزار واحدی شانس تغییر جهت را دارد.

بر این اساس باید دید که آیا در معاملات روزهای آتی، حمایتی از بازار رخ می دهد یا خیر؛ چرا که به نظر می رسد که تنها با حمایت سهامداران حقوقی از سهم های شاخص ساز، شنس تغییر جهت شاخص کل افزایش پیدا کند.

با این وجود بازار ارز امروز با آرامش همراه بود و در پایان معاملات شاهد آن بودیم که دلار در تابلوی صرافی ملی ثابت ماند و یورو اندکی کاهش یافت.

قیمت فروش دلار در تابلوی صرافی ملی، به ۲۴ هزار و ۸۵۰ تومان رسید و نسبت به روز گذشته ثابت ماند. نرخ خرید این ارز نیز در قیمت ۲۴ هزار تومانی ثابت ماند.

در این میان نرخ یورو با کاهش همراه شد و در بازار آزاد نیز شاهد آن بودیم که قیمت ها تا حدودی افت کرده اند و تقاضایی برای یورو وجود ندارد.

بر این اساس قیمت فروش یورو در تابلوی صرافی ملی با ۷۰ تومان کاهش به ۳۰ هزار و ۱۸۰ تومان رسید.

قیمت خرید یورو نیز به ۲۹ هزار و ۳۳۰ تومان رسید که نشان از افت ۷۰ تومانی این شاخص نسبت به روز گذشته دارد.

بازار ارز این روزها بار دیگر آرام شده است و در معاملات امروز نیز، در ابتدای کار شاهد اندکی افزایش در بازار بودیم، چرا که اخباری در خصوص هشدار اتحادیه اروپا به ایران برای کاهش تعهدات برجامی در بازار منتشر شده بود.

با این وجود، تقاضایی که در بازار ایجاد شده بود، ادامه پیدا نکرد و بازار اندکی بعد وارد آرامش شد. از این رو شاهد آن هستیم که نرخ دلار در صرافی ملی نیز ثابت ماند.

در بازار آزاد نیز قیمت ارز تا حدودی با کاهش همراه شد، اما تغییر چندانی نسبت به روز گذشته نکرد و به ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان رسید.

با این وجود بازار طلا با تکیه بر افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی با افزایشی اندک همراه شد.

قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در پایان معاملات امروز با ۴ هزار تومان افزایش به یک میلیون و ۱۰۵ هزار تومان رسید.

نرخ سکه بهار آزادی نیز به یک میلیون و ۱۴۵ هزار تومان رسید که نشان از رشد ۱۲۵ هزار تومانی این شاخص نسبت به روز گذشته دارد.

بازار طلا امروز با وجود این که نرخ ارز در آرامش قرار داشت، اندکی افزایش یافت و این افزایش از آنجایی رخ داده، که قیمت طلا در بازارهای جهانی رشد کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید