۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

|

|
| ۲۹/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | دوشنبه

۳۸ هزار نفر در حال تماشای ویدیو کلاهبرداری در یوتیوب بودند

طبق گزارش های اطلاعاتی، بیش از ۳۸ هزار نفر در حال تماشای ویدیو کلاهبرداری در شبکه یوتیوب بودند. در این ویدیو کلاهبرداران از توکن های Vet پلتفرم وی چین (VeChain) برای فریب کاربران استفاده می کردند.

در این ویدیو زنده قرار بود نیم میلیون توکن وت پلتفرم ویچین به صورت رایگان بین کاربران پخش شود. یکی از استراتژی های کلاهبرداری سنتی، استفاده از راهکار “پول خود را دو برابر کنید” است.

در این نوع استراتژی از افراد خواسته می شود که در ازای پرداخت یک واحد از رمزارز خود، دو واحد از همان رمزارز را دریافت کنند. 

در این نوع ویدیوها معمولاً کلاهبرداران، شبکه های جعلی در بستر یوتیوب ایجاد می کنند و با دادن وعده های فریبنده سعی می کنند دارایی رمزارز افراد را از دست آنها خارج کنند.

پیش از این نیز در سال جاری کلاهبرداران سعی کردند با سوء استفاده از حسن شهرت شبکه هایی نظیر کوین بیس و اسپیس ایکس، دارایی بیت کوین افراد ساده لوح را از چنگ آنها بیرون بکشند.

ویدیو اسپیس ایکس بیش از ۸۰ هزار نفر بازدید کننده را در بستر یوتیوب جذب کرده بود و الان ویدیو کلاهبرداری وی چین ۳۸ هزار نفر را جذب کرده است.

بسیاری از آنها علیرغم هشدارهای مراجع امنیتی و تجربه های قبلی، کماکان در دام این نوع کلاهبرداری ها گرفتار می شوند.

ویدیو کلاهبرداری یوتیوب

پول خود را دو برابر کنید

با افزایش آگاهی کاربران، کلاهبرداران نیز مجبور شده اند وعده های خود را چندین برابر کنند. در ویدیو کلاهبرداری ، کلاهبرداران وعده داده بودند کاربرانی که توکن های وت خود را به آدرس کیف پول نمایش داده شده ارسال کنند، پنج  برابر سپرده خود را دریافت می کنند.

کلاهبرداران برای ایجاد یک فضای ذهنی مطمئن نزد کاربران اقدام به ایجاد یک وب سایت جعلی می کنند و برخی تراکنش های مالی صورت گرفته را در بستر وب سایت در معرض نمایش قرار می دهند. همین موضوع باعث می شود وجهه عمومی و اعتباری کلاهبرداران نزد کاربران افزایش پیدا کند.

تاکنون بیش از ۳۲۰ هزار توکن وت وی چین به کیف پول کلاهبرداران واریز شده و در کمال تعجب کماکان هیچ وجه توکن مالی به کاربران پرداخت نشده است.

مشخص نیست چرا بسیاری از کاربران اجازه می دهند اینگونه ساده لوحانه توسط کلاهبرداران فریب داده شوند و بدتر از آن مشخص نیست چرا شبکه یوتیوب اجازه می دهد کلاهبرداران رمزارز به این راحتی در بستر این شبکه جهانی فعالیت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...