۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

چرا نوسانات بازار ارز و سکه ادامه دارد؟

یک اقتصاددان گفت: نمی‌توان یک دلیل را برای آشفتگی بازار ارز و سکه و ادامه نوسانات در آن طی هفته های گذشته عنوان کرد و این وضعیت متاثر از عوامل مختلفی از جمله تحریم ها، شیوع ویروس کرونا، نظارت ضعیف دولت و بانک مرکزی، کمبود و کسری ارز ناشی از از کاهش فروش نفت و غیره است.

حمید دیهیم در گفت‌وگو با سکه نیوز اظهار کرد: وضعیت اقتصاد ایران در شرایط کنونی مانند بیماری است که دلایل بسیاری برای آن می‌توان عنوان کرد و تنها یک دلیل باعث بروز این بیماری نشده است و امروز نیز می توان گفت علت آشفتگی‌های کنونی در بازار ارز و سکه که طی هفته ها و ماه های گذشته ادامه دار بوده است یک عامل نیست و به عوامل بسیاری بستگی دارد.

وی افزود: در حال حاضر تحریم ها یکی از عوامل آشفتگی در بازار اقتصاد ایران است و از سوی دیگر مدیریت و نظارت بانک مرکزی نیز درست نیست و یکی از عوامل تشدید کننده آن است.

این کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: عوامل بسیاری دست به دست هم دادند تا وضعیت و شرایط کنونی بر اقتصاد ایران و بازار ارز و سکه حاکم شده است. یکی از آن‌ها این است که دولت با کسری در حوزه ارزی مواجه شده و این مسأله هم ناشی از کاهش فروش نفت است.

دیهیم گفت: شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد همه کشورهای جهان اثرگذار بوده ‌و این بیماری وضعیت اقتصاد و بازار ارز و سکه در ایران را بی نصیب نگذاشته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...