۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

|

|
| ۲۷/ ۱۰/ ۱۳۹۹ | شنبه

نایب رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرد : کاهش قیمت سکه و طلا ناشی از کنترل بازار ارز

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: با توجه به ثبات نرخ های جهانی و اقدامات بانک مرکزی امروز شاهد کاهش قیمت سکه، طلا و ارز بودیم که امیدواریم این اقدامات و روند کاهشی در بازار تا رسیدن به نقطه تعادل و منطقی ادامه داشته باشد.

محمد کشتی آرای در گفت و گو با سکه نیوز، اظهار کرد: از سویی طی روزهای گذشته قیمت جهانی طلا تغییری نداشته با ثبات همراه بوده است و از سوی دیگر نیز شاهد کاهش قیمت ارز در بازار هستیم.

بنابراین با توجه به اینکه اقدامات بانک مرکزی باعث شده تا قیمت ارز روند نزولی به خودش بگیرد. امروز قیمت طلا و سکه نیز در کشور کاهش یافت.

وی با ابراز امیداوری نسبت به ادامه این روند کاهشی قیمت گفت: اگر بازار به تعادل قیمتی مناسبی برسد قطعا همه از مردم تا فروشندگان و تولیدکنندگان طلا و سکه از آن منتفع خواهند شد و معاملات در بازار سکه و طلا به حالت عادی باز خواهد گشت.

نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: در شرایط کنونی و ساعات گذشته شاهدیم که تعداد فروشندگان بیشتر از خریداران و متقاضیان سکه و طلاست و معاملات به کندی صورت بگیرد چرا که این نگرانی در مردم وجود دارد که قیمت ها همچنان روند نزولی داشته باشد و متضرر شوند و همین مساله سبب شده تا تعادل بیشتری در عرضه و تقاضای سکه در بازار امروز به وجود بیاید.

وی تاکید کرد: مسئول کنترل بازار ارز و طلای کشور بانک مرکزی است و هر قدر کنترل ها بیشتر و کاربردی تر باشد می تواند تعادل و آرامش را بیشتر کند. چرا که هر قدر شاهد کاهش قیمت باشیم مصرف طلا و قدر ت خرید مردم بیشتر شده و بازار به حالت طبیعی گذشته خود باز می گردد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران چگونه رقم خورد؟

شاید به جرات بتوان بزرگترین تخلف تاریخ بورس ایران را ماجرایی شرکت کنتورسازی با نماد آکنتور دانست. به گزارش سکه نیوز، شرکت کنتورسازی ایران در...

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.