۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

|

|
| ۰۱/ ۱۱/ ۱۳۹۹ | چهارشنبه

یک کارشناس مالی بین الملل: دولت در آشفته بازار امروز گفتار درمانی کند

یک کارشناس مالی بین الملل معتقد است که عوامل بسیاری دست به دست هم داده تا وضعیت بازار و اقتصاد ایران با آشفتگی و التهابات امروز مواجه شود اما دولت حداقل کاری که می تواند انجام دهد این است که عوامل و عناصر موثر در در این زمینه را با مردم به صورت شفاف مطرح کرده و گفتاردرمانی کند.

شاهین شایان آرانی در گفت و گو با سکه‌نیوز اظهار کرد: به نظر می رسد عوامل مرتبط با نرخ های جهانی به ویژه در حوزه طلا فروکش کرده و بازار داخلی از آنها تأثیر چندانی نمی پذیرد اما نوسانات امروز بیشتر به عوامل داخلی بر می گردد و همین مسئله سبب شده که مردم در شرایط مبهم کنونی ندانند نقدینگی شان را در کدام بازار وارد کنند.

وی افزود: اگر چه عوامل تاثیرگذار در سکه و طلا کاهش یافته اما تحریم ها واقعاً فشار بسیار زیادی به دولت آورده و از سوی دیگر نیز دولت مجبور است برای حمایت از تولید داخلی . تولید کنندگانی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده اند از آن ها حمایت کند که این مسئله خود به خود نقدینگی را افزایش می دهد. بنابراین دولت بین تورم و افزایش نقدینگی و حمایت از تولیدکنندگان آسیب‌دیده گیر کرده است.

این کارشناس مالی بین الملل اعلام کرد: هر قدر تحریم‌ها و فشارها بیشتر شود سردرگمی نیز افزایش خواهد یافت و نهایتاً تصمیم‌گیری‌ها تحت تأثیر این ابهامات قرار می‌گیرد و خود به خود شفافیت نیز کمرنگ می شود اما دولت باید همین مسائل را و مشکلاتی که سبب شده بازار با این نوسانات مواجه شود را به صورت شفاف با مردم در میان بگذارد و در واقع گفتار درمانی کند چرا که اگر این کار را انجام دهد حداقل بخشی از ابهامات ذهن مردم را حل کرده است.

شایان آرانی تصریح کرد: برخی در شرایط کنونی تنها نقد می کنند در حالی که نمی دانند انتقادی سازنده است که در آن راهکار و راه حل وجود داشته باشد. بنابراین بهترین نکته این است که عادلانه و واقع بینانه شرایط و وضعیت کنونی را درک کرده و درباره آن قضاوت کنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

نحوه نصب کیف پول کونوس

به گزارش سکه نیوز، برای ورود به دنیای رمزارزها، همانند ورود به دنیای بانکداری، نیاز به افتتاح حساب دارید. در مدل‌های بانکی، افراد با...

بازگشت بازار ارز به روند صعودی قیمت‌ها

روند نزولی قیمت ارز که در دو روز ابتدایی هفته آغاز شده بود،نتوانست به مسیر خود ادامه دهد و امروز (دوشنبه) بازار شاهد افزایش...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید