سرمایه بازار بیت کوین تا یک دهه آینده از بازار طلا پیشی می گیرد؛ آینده روشن پیش روی دیگر آلت کوین ها

700
سرمایه بازار بیت کوین

آنتونی پمپ لیانو، متخصص رمزارز و سرمایه گذار شناخته شده آمریکایی اعتقاد دارد ارزش بازار رمزارز بیت کوین تا یک دهه آینده از بازار طلا پیشی خواهد گرفت. ارزش کل سرمایه بازار بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله حدود ۲۲۷ میلیون دلار تخمین زده می شود در صورتی که بازار طلا در زمان حاضر بیش از ۹ تریلیون دلار گردش مالی دارد. به عبارتی ارزش بازار طلا بیش از ۴۰ برابر کل سرمایه بازار بیت کوین است.

مشخص نیست منظور پمپ لیانو از این قیاس پیشی گرفتن سرمایه بازار بیت کوین از میزان سرمایه کنونی  بازار طلا باشد یا میزان سرمایه ای که طلا در سال ۲۰۲۹ در بازارهای جهانی خواهد داشت.

پس از پرس و جوهای صورت گرفته شده مشخص شد منظور پمپ لیانو این بوده است که ارزش سرمایه بازار بیت کوین در یک دهه آینده بیشتر از میزان کل سرمایه بازار طلا در همان بازه زمانی خواهد بود.

سرمایه بازار بیت کوین

سرمایه بازار بیت کوین چگونه از میزان کل سرمایه بازار طلا پیشی می گیرد؟

برای تحقق پیش بینی پمپ لیانو تنها دو مسیر بیشتر قابل تصور نیست. اول اینکه قیمت و ارزش کل بازار بیت کوین و طلا به تناوب افزایش پیدا کند با این تفاوت که سرعت رشد بیت کوین به مراتب بیشتر از سرعت رشد طلا در بازارهای جهانی باشد و یا اینکه قیمت بیت کوین در بازارهای جهانی افزایش پیدا کند و به پیرو آن قیمت و ارزش طلا در بازارهای جهانی طی یک دهه آینده روند کاهشی داشته باشد. تنها در یکی از دو حالت گفته شده می توان انتظار داشت در طی یک دهه آینده ارزش سرمایه بازار بیت کوین از بازار طلا پیشی بگیرد.

اگر مسیر پیش بینی از گذرگاه اول عبور کند یعنی ارزش طلا و بیت کوین افزایش پیدا کند با این تفاوت که سرعت افزایش ارزش بیت کوین به مراتب بیشتر از سرعت افزایش سرمایه بازار طلا باشد، بنابراین در سال ۲۰۲۹ ارزش بازار بیت کوین از مرز ۹ تریلیون دلار خواهد گذشت.  

حال اگر سناریو دوم تحقق پیدا کند یعنی ارزش بازار طلا به مرور زمان کاهش پیدا کند و میزان سرمایه بازار بیت کوین نیز به صورت تصاعدی افزایش یابد، بنابراین می توان انتظار داشت که در یک دهه آینده قیمت بیت کوین حتی از قیمت کنونی آن نیز کمتر باشد ولی میزان ارزش کل بازار بیت کوین از میزان کل ارزش بازار طلا پیشی بگیرد.

آلت کوین ها

آینده روشن پیش روی دیگر آلت کوین ها

جدای از پیش بینی ها می توان از هم اکنون و با توجه به اقبال جمعی اکثریت شهروندان به ارزهای دیجیتال، آینده روشنی را برای دیگر آلت کوین ها در نظر گرفت. باید در نظر داشته باشیم که بیت کوین تنها حاکم بلامنازع قلمرو رمزارزها نیست. در قلمرو رمزارزها جایگزین های بسیاری وجود دارد که اصطلاحاً به آنها آلت کوین گفته می شود. آلت کوین ها ارزهای الکترونیکی هستند که هر یک بلاک چین، کیف پول و استخراج کنندگان مخصوص به خود را دارند.

بیشتر بخوانید:

آلت کوین ها؛ مقدمه ای کوتاه درباره رمزارزهای جایگزین

پلتفرم کونوس

پلتفرم جامع خدمات رمزارز کونوس

پلتفرم کونوس یکی از شناخته شده ترین بسترهای رمزارز در جهان ارزهای دیجیتال است. کونوس پلتفرم با معرفی انواع آلت کوین های منحصر بفرد همواره در تلاش است محیطی امن و مطمئن برای کاربران و فعالان حوزه رمزارز فراهم کند. بر خلاف بیشتر دیگر آلت کوین ها که هیچگونه پشتوانه مالی ندارند، کونوس پلتفرم دارای پشتوانه مالی قدرتمند است. بنابراین کاربران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها در فضایی امن قرار می گیرد.

پلتفرم کونوس دارای مجوزهای رسمی از مراجع کلان قضایی و حقوقی در اتحادیه اروپا است. صرافی غیر متمرکز کونوس نیز با بهره گرفتن از تکنولوژی بلاک چین و استفاده از به روزترین و پیشرفته ترین ابزارهای معاملاتی، محیطی امن برای کاربران ایجاد کرده است تا در حیطه رمزارزها فعالیت مالی داشته باشند.

شرکت کونوس در راستای ایجاد یک فضای رقابتی در بازار سرمایه از سیستم سپرده گذاری (استکینگ) رمزارز در درگاه رسمی بلاک چین خود استفاده می کند. به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند با خرید سکه های انحصاری کونوس و سپس قفل کردن بخشی از سرمایه رمزارز خود در بستر بلاک چین شرکت کونوس، از کارمزد تراکنش های شبکه نیز بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید:

سرمایه گذاری یا استکینگ رمزارز پلتفرم جامع کونوس

کونوس کوین

کونوس ایکس و کونوس یو

هم اکنون پلتفرم کونوس به سرمایه گذارانی که رمزارز کونوس ایکس با نشانه انحصاری (ccxx) را خریداری و میزان مشخصی از این سکه را در بستر بلاک چین این شبکه سپرده گذاری کنند، سود سالانه ۵ درصد اعطا می کند. سود شش ماهه کونوس ایکس ۲ درصد و سود سه ماهه این سکه ۰.۷۵ درصد مشخص شده است.

سکه کونوس ایکس به دلیل برخورداری از پشتوانه قدرتمند مالی دارای قیمت خرید و فروش پایدار است، به این ترتیب سرمایه گذاران می توانند مطمئن باشند که سرمایه آنها گرفتار نوسانات شدید بازار رمزارزها نخواهد شد. سکه کونوس ایکس را می توانید از درگاه رسمی صرافی غیر متمرکز کونوس (Counos Decentralized Exchange) خریداری کنید.

دیگر رمزارز پلتفرم کونوس که امکان سپرده گذاری آن برای سرمایه گذاران فراهم است، رمزارز کونوس یو با نشان انحصاری (Counos U) است. کونوس یو نخستین رمزارز بانک پذیر پلتفرم کونوس است که شما می توانید با مراجعه به بانک های محلی این رمزارز ارزشمند را خریداری کنید.

سکه کونوس یو به صورت ۱۰۰ درصد توسط دلار پشتیبانی می شود و قیمت خرید و فروش پایداری نیز دارد. سرمایه گذاران می توانند با خرید رمزارز پایدار کونوس یو سالانه ۳.۹ درصد سود از پلتفرم کونوس دریافت کنند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی