بلغارستان به مسافران بابت تاخیر در پرواز به عنوان غرامت بیت کوین پرداخت می کند

361
غرامت بیت کوین مسافران

همه گیری ویروس کرونا ضربه شدیدی به شرکت های هواپیمایی وارد کرده است. در ماه های گذشته بسیاری از شرکت های هواپیمایی مجبور شده اند بسیاری از سفرهای خود را لغو کنند.

اخیراً کشور بلغارستان اعلام کرده است به مسافرانی که سفر هوایی آنها به هر دلیل به تعویق می افتد به عنوان غرامت بیت کوین پرداخت می کند. اپلیکیشن پرداخت رمزارز به عنوان غرامت به مسافران پروازهای بلغارستان توسط شرکت های نوپا در این کشور طراحی شده است.

مسافران غرامت

مسافران غرامت خود را به قیمت روز بیت کوین دریافت می کنند


به دلیل نوسانات قیمت بیت کوین، مسافران می توانند غرامت خود را به قیمت روز بیت کوین دریافت کنند.

به عنوان مثال اگر یک مسافر هفته پیش بلیت خود را رزرو کرده باشد و در زمان خرید بلیط قیمت بیت کوین ۱۱ هزار دلار باشد، در روز پرواز اگر تاخیری وجود داشته باشد مسافر می تواند غرامت خود را به صورت بیت کوین و به قیمت روز دریافت کنند.

در این مورد ممکن است طی یک هفته قیمت بیت کوین افزایش نسبی داشته باشد و مثلاً به قیمت ۱۲ هزار دلار رسیده باشد. بنابراین غرامت مسافر با بیت کوین ۱۲ هزار دلاری محاسبه می شود.

مقامات هوایی بلغارستان اعلام کرده اند پرداخت غرامت تنها به مسافرانی تعلق می گیرد که پرواز آنها بیش از ۱ ساعت تاخیر داشته باشد.

مطابق قوانین اتحادیه اروپا

مطابق قوانین اتحادیه اروپا تمامی خطوط هوایی موظف هستند در صورت تاخیر در پروازهای خود به مسافران غرامت مالی پرداخت کنند

مطابق قوانین اتحادیه اروپا تمامی خطوط هوایی و شرکت های هواپیمایی موظف هستند در صورت تاخیر در پروازهای خود به مسافران غرامت مالی پرداخت کنند.

طبق گزارش های میدانی احتمال تجربه کردن تاخیر ۹۰ دقیقه ای در خطوط هوایی اتحادیه اروپا بیش از ۳۰ برابر احتمال تجربه کردن تاخیر ۳ ساعتی است. بنابراین مسافران خطوط هوایی اکثر مواقع از غرامت شرکت های هواپیمایی استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید:

سرمایه بازار بیت کوین تا یک دهه آینده از بازار طلا پیشی می گیرد

در کشور فرانسه نیز سازمان هواپیمایی این کشور با استفاده از فرایند پرداخت غرامت مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین، به مسافرانی که پرواز آنها بیش از ۲ ساعت تاخیر داشته باشد، غرامت مالی پرداخت می کند.

به دلیل پروتکل های بهداشتی و شکستن چرخه انتشار ویروس کرونا، بسیاری از خطوط هوایی، پروازهای خود را لغو کرده اند. به گفته منابع پژوهشی، تعداد مسافرت های هوایی و پروازهای انجام شده در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته بیش از ۴۷ درصد کاهش پیدا کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی