مشاهده نسخه اصلی
سه شنبه,۴ آذر ۱۳۹۹ ۱:۲۶:۴۰

پرو در رابطه با رمزارزها در راستای اصلاح قانون اساسی صنعت امور مالی غیر متمرکز

قانونگذاران پرویی در راستای تنظیم بازار رمزارزها و نظارت بر صنعت امور مالی غیر متمرکز در حال بررسی ابعاد حقوقی و قضایی مرتبط با تکنولوژی بلاک چین و چگونگی نهادینه سازی آن در ابعاد کلان ملی هستند.

کشور پرو در حال بررسی صنعت امور مالی غیر متمرکز است تا بتواند این صنعت نوظهور و و به پیرو آن بازارهای رمزارز را در ذیل قوانین حقوقی و قضایی قرار دهد.

یکی از اعضای کنگره پرو در مصاحبه اخیر خود عنوان کرد علیرغم همه گیری و شیوع جهانی ویروس کرونا، مطالعه و پژوهش بر سر چگونگی عملکرد صرافی های رمزارز کماکان ادامه خواهد داشت. کشور پرو در حال بررسی صنعت امور مالی غیر متمرکز است تا بتواند این صنعت نوظهور و و به پیرو آن بازارهای رمزارز را در ذیل قوانین حقوقی و قضایی قرار دهد.

سرخیو اسپینوزا، مقام ارشد واحد اطلاعات مالی پرو در مصاحبه اخیر خود به ضرورت قانونگذاری در صنعت رمزارزها اشاره کرد و گفت دامنه حضور دارایی های دیجیتال در اقتصاد پرو باید به دقت مورد بررسی و پژوهش قرار گیرد.

بهره مندی از اطلاعات علمی و کاربردی در ارتباط با سطوح اجرایی صنعت امور مالی غیر متمرکز نقش بسزایی در توسعه و نهادینه سازی گسترده رمزارزها و تکنولوژی بلاک چین ایفا خواهد کرد.

اسپینوزا که در کنگره قانونگذاری و مبارزه با فساد و جرایم مالی صحبت می کرد به دانش پایین شهروندان و قانونگذاران پرویی نسبت به رمزارزها اشاره کرد و گفت عدم بهره مندی از اطلاعات علمی و کاربردی در ارتباط با سطوح اجرایی صنعت امور مالی غیر متمرکز باعث شده است نوآوری های نوظهور و به ویژه تکنولوژی بلاک چین و حیطه رمزارزها بدون هیچ گونه چارچوب نظارتی و قضایی به حال خود رها شوند.

ایجاد چارچوب های قضایی و الزام های حقوقی می تواند به مراتب بازدهی و عملکرد نهادهای مالی را ارتقا دهد..

اسپینوزا در ادامه از ضرورت قانونگذاری در صنعت رمزارزها صحبت کرد و گفت ایجاد چارچوب های قضایی و الزام های حقوقی می تواند به مراتب بازدهی و عملکرد نهادهای مالی را ارتقا دهد.

گنگره جمهوری پرو اخیراً طی تصویب قانون اساسی اعلام کرد ایجاد یک سامانه جامع پرداخت الکترونیکی باید در دستور کار هیئت دولت و مراجع کلان فناوری این کشور قرار بگیرد. پرو همواره موضع باز و گشوده ای در قبال رمزارزها اتخاذ کرده است و ما شاهد بوده ایم که تکنولوژی بلاک چین و مشتقات صنعت امور مالی غیر متمرکز در این کشور آمریکای جنوبی همواره در مسیر توسعه و پیشرفت قرار داشته است.

منبع: کوین تلگراف.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

مقاله های مرتبط

شبکه های اجتماعی

پربازدیدترین اخبار

راهکار جامع رمزارزی برای انتقال بین‌المللی ارزی

شما می توانید با مطالعه این مقاله به راهکار انتقال ارز دست یابید و در هر نقطه از جهان با چند کلیک ساده این امر را میسر نمایید

صرافی غیرمتمرکز یا DEX در دنیای ارز دیجیتال چگونه کارمی‌کند

صرافی ارز دیجیتال یا صرافی رمزارز از پدیده‌های جدید دنیای فناوری است که تعریف جدیدی از آنها تحت عنوان صرافی غیرمتمرکز یا DEX نیز در ارتباط آن زاده شده است.

صرافی رمزارزی غیرمتمرکز کونوس (دکس)

با استفاده از دکس هر تبادل کننده ای می تواند رمزارزهای خود را با هر کاربر دیگری حتی با پول فیات(مثل ریال، دلار و غیره) تبادل کند.

چگونه ارز دیجیتال رایگان کونوس دریافت کنیم؟

ارز دیجیتال کونوس تنها با نصب کیف پول و ثبت نام در وب‌سایت(ارسال مدارک شناسایی) ، ۰.۳ سکه رایگان به کاربران اهدا...

چرا ارز آرام نمی‌گیرد؟

نوسان بازار ارز به عواملی همچون افزایش تقاضای واقعی و کاذب در بازار ،تحریم‌ها و فشارهای بین‌المللی، کاهش درآمدهای ارزی ناشی از به حداقل رسیدن فروش نفت و بازنگشتن ارز صادراتی به کشور است.