۸ سال زندان برای پلیس فاسد به جرم دریافت رشوه به صورت بیت کوین

45

یوری زایتسف، رئیس پلیس سابق دپارتمان مبارزه با مواد مخدر روسیه به جرم دریافت رشوه به صورت بیت کوین از یک قاچاقچی مواد مخدر در فضای دارک وب، به ۸ سال زندان محکوم شده است.

به گزارش سکه نیوز، او به جرم دریافت رشوه و فاش کردن اطلاعات محرمانه پلیس روسیه در دادگاه عالی این کشور محاکمه شد. پرونده آقای زایتسف از سال ۲۰۱۸ و پس از رسوایی این پلیس شناخته شده درباره ارتباط با مافیا و کارتل های بزرگ مواد مخدر در فضای دارک وب، در دادگاه عالی روسیه به جریان افتاد. داستان از موقعی شروع شد که سردسته قاچاقچیان مواد مخدر در فضای دارک وب توسط یکی از مشتریان خود رو دست می خورد.

این قاچاقچی که یکی از کارتل های بزرگ مواد مخدر را رهبری می کند با ردگیری یوری زایتسف به او پیشنهاد رشوه بیت کوین می دهد و از او می خواهد فردی که مواد او را به سرقت برده را دستگیر کند.

زایتسف با قبول پیشنهاد رشوه، مبلغ ۵۲ هزار روبل ارزش اسمی بیت کوین از سردسته کارتل های مواد مخدر دریافت می کند. کمیته تفحص دادگاه عالی فدرال روسیه ضمن ارائه کیفرخواست مبنی بر دریافت رشوه، زایتسف را به فاش کردن اطلاعات طبقه بندی شده پلیس مبارزه با مواد مخدر این کشور متهم کرد.

زایتسف نه تنها پیشنهاد رشوه را قبول کرده بلکه اطلاعات حساس پلیس روسیه را در اختیار کارتل های خطرناک مواد مخدر قرار داده است. این اطلاعات طبقه بندی شده به کارتل های مواد مخدر این امکان را می دهد تا بدون شناسایی شدن توسط پلیس روسیه، به صورت آزاد در فضای دارک وب فعالیت کنند.

پس از احراز جرم و اقرار متهم، زایتسف از هیئت اجرایی مبارزه با مواد مخدر روسیه برکنار و ضمن خلع لباس، به تحمل ۸ سال حبس محکوم شد. او در ادامه به پرداخت ۱۵۶ هزار روبل محکوم و به مدت ۴ سال از تصدی مناصب دولتی و حکومتی منع شد.

پیش از این مایکل ویگاند، طراح نرم افزارهای جاده ابریشم به دلیل دریافت رشوه به صورت بیت کوین، مخفی نگهداشتن اطلاعات مربوط به همکاری خود با شبکه ها و کارتل های مخفی فضای دارک وب و دروغ به مراجع عالی اطلاعاتی آمریکا، توسط دپارتمان عدالت اداری و دادگاه فدرال این کشور به ۵ سال حبس محکوم شد.

منبع: blockchain.news

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی