آیا موج تصاعدی بیت کوین در سالهای آتی ادامه می یابد؟

324
آیا موج تصاعدی بیت¬کوین در سالهای آتی ادامه می¬یابد؟

موج تصاعدی ارزش بیت کوین از همان ابتدای ظهورش باعث شد که بسیاری از طرفدارانش تا برای سودآوری بیشتر یا جلوگیری از ضرر هنگفت آن را بخرند و یا بفروشند.

بیت­ کوین در قیاس با ارزش حقیقی آن در سالهای اولیه ایجادش، اکنون از ارزش بینهایتی برخوردار است. بسیاری متخصصین و صاحبنظران در این زمینه به صورت مکرر در مورد آینده بیت­ کوین مبنی بر اینکه این رمزارز دوباره رشد خواهد کرد پیش­ بینی­ هایی داشته ­اند.

یکی از این پیش­ بینی­ هایی در مورد موج تصاعدی ارزش بیت کوین را دن مورهد، بنیانگذار پنترا کپیتال کرده است، این شرکت یک صندوق سرمایه­ گذاری تخصصی در زمینه­ هایی مانند بلاک­ چین، ارز مجازی و مانند آن است و کار خود را در سال ۲۰۱۳ آغاز کرده­ است.

با توجه به زمان کوتاهی که رمزارزها وارد دنیای اقتصاد شده ­اند و شش سال سابقه کار این شرکت در این حوزه، ایده­ های بنیانگذار آن شاید ریشه در تجربه عملی و چشم­ انداز وسیع او در این حیطه چندکاربردی داشته باشد.  او معتقد است قیمت بیت­ کوین تا آخر سال ۲۰۱۹ به ۴۲۰۰۰ دلار خواهد رسید و پیش ­بینی می­کند که حتی پتانسیل ثبت رکوردی هشت برابر این پیش بینی اولیه را نیز در چهار سال آینده داشته باشد. ایده ­های او در پادکست Unchained در ۲۳ ژوئیه ارائه شد.

آیا پیش ­بینی­ های او معقول است؟

او سعی کرده ­است به آنچه در عملکرد سالانه بیت­ کوین رخ داده ­است ارجاع دهد که نرخ رشدی ۲۳۵% را نشان می­داد. براساس آنچه می ­توان در مورد فرایند تغییر ارزش آن دید، و همانطور که خود مورهد فکر می­کند شاید به نظر غیرعاقلانه برسد، ولی بیت ­کوین در مسیر رشد قدم گذاشته­ است و  به نظر می­ آید این رشد ادامه داشته باشد.

به علاوه، او افزود که انتظار ایجاد صندوق تبادل ارز برای بیت­ کوین چندان آسان و اجرایی نخواهد بود، چون زمان مورد نیاز برای تأیید آن طولانی است.

آیا جریان رو به رشد بیت­ کوین برای دیگر رمزارزها نیز وجود خواهد داشت؟

مورهد معتقد است اکثر آلت کوین ها به اهدافی که برای بیت­ کوین در نظر است دست پیدا نخواهند کرد. ولی اگر بعضی از آنها به نتایجی مشابه بیت­ کوین برسند، بسیاری برنامه­ های کاربردی غیر متمرکز از همان معدود موارد موفق توسعه خواهد یافت.

پیش­ بینی­ هایی در مورد نقطه غایی که بیت­ کوین می­تواند به آن برسد بسیار متفاوت هستند، ولی می ­توان از آنها دریافت که مردم نگرشی مثبت نسبت به بیت­ کوین و آینده آن دارند.

منبع : Cintjournal

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
نام و نام خانوادگی