رکوردشکنی قدرت پردازش بیت­ کوین

314
رکوردشکنی قدرت پردازشی بیت کوین

قدرت پردازش بیت­ کوین اخیرا رکورد جدیدی را ثبت کرد. بر اساس داده ­های منتشر شده توسط BTC.com متوسط نرخ هش استخراج بیت­ کوین در طول دو هفته گذشته به 43/71 کنتیلیون (یک با 15 صفر) هش بر ثانیه رسید (EH/s)، که در مقایسه با  49/64 EH/s در 23 جولای، افزایش یافته است.

این افزایش در روز دوشنبه زمانی که بیت ­کوین سختی استخراج خود را با رسیدن به بلوک شماره 586672 افزایش داد رخ داد و در نتیجه نرخ هش آن به 94/6 EH/s رسید که نشان­ دهنده 78/10 درصد افزایش است.

سختی استخراج بیت­ کوین به این معنا است که رقابت برای پاداش ­های استخراج بیت ­کوین تا چه حد دشوار است. سختی استخراج بیت­کوین پس از ایجاد هر 2016 بلوک یک بار تغییر می ­کند. این فرایند تقریبا 14 روز به طول می­ انجامد.

دلیل این تغییر آن است که نسبت به ده دقیقه ماندن زمان ایجاد هر بلوک در بلاک­ چین بیت ­کوین اطمینان حاصل شود.

برآورد می­ شود که این 9/6 EH/s (یا 9/6 میلیون ترا هش) اضافه شده به شبکه بیت­ کوین در نتیجه 100000 دستگاه استخراج ASIC جدید باشد، که عملا به این معنا است که 100000 استخراج کننده­ ی جدید وارد بلاک­ چین بیت­ کوین شده اند.

به علاوه، اگر در نظر بگیریم که قیمت هر دستگاه استخراج­ کننده به طور متوسط 2000 دلار باشد، به این معنی است که شرکت­ های تولیدکننده دستگاه­ های استخراج چیزی حدود 200 میلیون دلار از فروش این دستگاه­ ها سود کرده ­اند.

افزایش تعداد استخراج­ کننده­ ها در بلاک ­چین بیت ­کوین زمانی رخ می ­دهد که پیش ­بینی می­ شود بازار بیت­ کوین در حال حرکت به یک بازار گاوی است.

در ابتدای امسال، استخراج­ کننده ­های چینی پیش ­بینی کردند که قدرت پردازش بلاک­ چین بیت­ کوین از 70 EH/s خواهد گذشت.

قدرت پردازش بیت ­کوین امسال حتی یک بار به 80 EH/s نیز رسیده ­است. چیزی که در مورد این افزایش اخیر خاص بوده و دلیل اینکه یه رکورد جدید به حساب می­ آید این است که این قدرت پردازش بالا بیش از دو هفته ادامه داشته ­است.

همزمان با این افزایش قدرت پردازش بیت­ کوین و افزایش تعداد استخراج­ کننده­ ها در شبکه بیت­ کوین، شرکت­ های تولیدکننده دستگاه­ های استخراج نیز به دنبال این هستند که دستگاه ­های استخراج قدرتمندتری تولید کنند.

منبع : Cintjournal

نظر بگذارید

Please enter your comment!
نام و نام خانوادگی